Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
90% majitelu acer jej chvali, ale z toho 80% jej chvali jen proto, aby nevypadali jako blbci, ze si ten smejd koupili :DTohle by se melo tesat do kamene!
Vami navrhovane modely jsou dost HW rozdilne.
Pamatujte ze VSECHNY vyrobky IT stoli za starou backoru a nejdulezitejsim kriteriem je zaruka tzn lepsi nova skoda fabia nez jeta audi a6 oboje za stejne penize. Pravda s audi muzete (narozdil od skody fabie) machrovat a sbalit dobrou kost na rozdil od znackoveho notebooku na ktereho maximalne oslovite pomateneho priznivce one konketni znacky.
Osobne bych jety vyrobek nekoupil a je zcela jedno jestli je to acer, asus, ibm, dell, skoda, audi, bmw ..........
Nezda se Vam ze srovnavate nesrovnatelne co se tyce HW a porizovaci ceny ?
Skoda fabia je krap narozdil od audi a6 ale je treba videt taky tu cenu.
Rozhodne nelze srovnavat cenu za novy vyrobek s cenou za pouzity.
Tohle se proste tyka elektroniky, aut a vsech ostatnich vyrobku.
Pokud si nekdo koupi notebook za 40k tak pocita se 100% servisem zdarma aspon na 5 let. Pokud notebook za 15k tak na takove veci chcije pes a za rok az dva koupi novy. Ve finale ma furt novy HW za mene penez.
Holt je treba se divat taky na porizovaci cenu, nesrovnavat bazarovou cenu s funglovkou a ne jen holedbat co ma ktery vyrobek navic a lepsi.
Tiskni
Sdílej: