Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
Byla vydána nová verze 2023.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Zdůraznit lze předpřipravené obrazy pro Hyper-V nebo to, že ve výchozím prostředí Xfce bylo PulseAudio nahrazeno multimediálním serverem PipeWire.
No, není to asi náhoda a průzkum je rozhodně třeba.
1. Nemáte náhodou zemní smyčku přes antenní vstup? Rozpojit a změřit napětí mezi stíněním a zemí pc. Pozor, může tam být klidně přes 200V! Ale i 20V je už problem. Pak stačí aby někdo zapnul vhodný spotřebič a je hotovo. První pomoc je použít galvanické oddělení, následně je nutná rekonstrukce elektroinstalace v celém objektu.
2. Předchozí krok opakovat pro střední vodič.
3. Zkontrolovat, zda nekmitá 5V napájecí větev. Nejlépe osciloskopem. Pokud kmitá, zahodit zdroj. V tomto případě by mohla být závada donglu opravitelná.
4. Pokud používáte anténu bez předzesilovače, zkontrolujte, zda je konstrukčně řešena tak, aby byl galvanicky spojen střední vodič se stíněním. Není-li to tak, je třeba upravit konstrukci anteny. (Neplatí pro společnou antenu.)
5. Zkontrolujte, zda něco nezapíná napájení předzesilovače v případě, že předzesilovač nepoužíváte. Tady by mohl být rozdíl mezi win a linuxem.
6. Pokud používáte "polské síto s předzesilovačem", pak se nedivte. Není to vada, ale vlastnost té antény. Tiše se předpokládá, že vše, co je za tím, je oddělené od země (dvojitá izolace - notebook a tv to většinou splňuje, pc téměř nikdy). Oddělení zemí ovšem destrukci pouze oddaluje.
7. Pokud používáte společnou anténu, změřte stejnosměrné napětí mezi středním vodičem a stíněním. Hodnoty přesahující 5V způsobí pomalou destrukci donglu a mohou ohrozit i připojený počítač.
Existuje něco, co naznačuje souvislost mezi destrukcí a linuxem? Pokud je to pouze moment přechodu na linux, zamyslela bych se nad tím, co se v tu dobu ještě změnilo.
Tiskni
Sdílej: