abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    dnes 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1916 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Notebook pre linux

    vlk avatar 4.12.2015 22:38 vlk | skóre: 23 | blog: u_vlka
    Notebook pre linux
    Přečteno: 305×
    Ahoj, uz tu to bolo nespocetne vela krat, ale i tak ... hladam notebook ktory sa da aj dnes bezne kupit s displejom 9 - 11" a nemusi ovplyvat vykonom ale s ktorym linux nebude mat problem, teda s grafikou, eth, wifi, kamerou, zvukom, citackou kariet, efi, ... velmi mi boli sympaticke v tomto ohlade eee-pc, ale tie uz nejak vymizli.
    You don't exist, Go away !

    Odpovědi

    Max avatar 4.12.2015 23:53 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre linux
    Měl jsem sen ... :(
    vlk avatar 5.12.2015 06:39 vlk | skóre: 23 | blog: u_vlka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre linux
    Pozeram, ze vsetci oblubujete repasy, to dnes uz fakt nic nevyrabaju co by fungovalo pod linuxom?

    Neze by som nechcel repas, ale do toho treba novu klavesnicu, casto aj akumulator, na starsich NB nenajdem USB3, dnes uz zacina byt bezny IPS, ..

    Starsie su vacsinou vacsie a tazsie oproti dnesnym. akurat ked najdem nieco co by bolo pekne tak je problem s linuxom.

    Na tak malom NB mi netreba core i5, uplne staci aj Atom, niektore Atomy som videl dokonca bez akehokolvek aktivneho vetrania, ramka je asi problem, lebo vacsinou je tam aj dnes len 2GB, chcelo by to aspon 4.

    A 12.5" uz je za hranicou toho co by som rad, ide mi o "ultra mobilne" zariadenie do 11", kludne aj 9".

    Alebo to som az tak narocny? ,-)
    You don't exist, Go away !
    Max avatar 5.12.2015 11:55 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre linux
    Prosím tě, četl jsi ty linky? Viděl jsi ten repas, který linkuju já i ostatní? Je jak nový, s 2r zárukou, baterie v nich vydrží jako nové, nemám problémy s tou baterií vydržet 4h. Teď od nich pro známého kupuju T420, tam se chvástají, že vydrží na baterie ještě více.
    Tím padá ten tvůj argument o klávesnici a baterii. Pak už ti zbývá jen to tvé usb3.
    Kup si co chceš, já jen říkám, že máš na výběr koupit nějakou malou sračku v plastu s třetinovým výkonem, nebo toho thinkpada. Obojí vyjde cenově na stejně. Já si myslím, že je prostě nerentabilní kupovat levný plasťáky.
    Naštěstí se už objevují za rozumnou cenu i rozumné ntb, ale tam je cena 20kkč. Už má pak ale člověk pořádný display, baterii, dotek, hdmi, display port apod.
    Pokud jde o kompatibilitu, tak nevím, nemyslím si, že by byl nějaký problém s dnešními ntb v linuchu (pokud nebereme v potaz dvě grafiky apod., co u některých jsou).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    5.12.2015 23:25 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Notebook pre linux
    ano, vyrabeji se nove, ale pokud je to levne jsou to smejdy... u repasu za 10000 kupujes kvalitni stroj, co pred 5lety stal 40000Kc... pokud dneska koupis neco za 40000, asi to nebude uplnej smejd, ale pokud koupis neco noveho za 10000, tak kupujes jednoduse spotrebni osizenou sracku, nikoliv kvalitu co by neco vydrzela ;)

    klavesnice u thinkpadu je nesmrtelna, to neni jako nejakej smejd co si chces koupit co se (nejen) klavesnice za chvili rozpadne...
    a IPS? ja kupoval nekolik repasu, Thinkpad T42 s IPS 1400x1200, T60p s IPS 1600x1200 a X220 s IPS... takze ta tva hlaska ze IPS zacina byt bezny je hodne vtipna :D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.