Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
evidentne jsem na spatnem foruto rozhodne, tohle neni forum pro vychcane arogantni zlodeje... ;)
a v neposlední řadě okrádáš majitele toho ohradníku, kterému pak eventuelně něco z té ohrady utečeTo je nějaká omyl, kyknos nám přece vysvětlil, že s tím žádný problém není.
leč v jeho duchu bych se třeba mohl snažit postavit letadlo poháněné ovesnou kaší. Co myslíš, jak bych s podobným projektem dopadl?Ty špatně, ale kyknos by to dal, teda jestli to náhodou už nemá. :)
ostatne "letadel na ovesnou kasi" muzes videt v kazdem parku desitkyTo ano a těch prvních pár „konstruktérů“, co se je pokoušeli napodobit skákajíce z věže s plachtami polepenými peřím přivázanými k rukám hezky ilustruje, že tudy cesta nevedla, že? Kdyby se tazatel zeptal „Jaké jsou možnosti nabíjení malých akumulátorů v terénu kromě solární nabíječky?“, dalo by se mu poradit mnohem lépe. Když kromě cíle určil i cestu, po které tam chce dojít a ta cesta není moc schůdná, radí se těžko.
a potraty jsou zlopotraty jsou vražda, takže jsou zlo.
1) protože považuju potrat za vraždu, tak musím být nějaký aktivista? máš teda dost nahulíno.Máš pravdu, na to vůbec nemusíš být aktivista, stačí být jenom kretén. ;)
potraty jsou vražda, takže jsou zlo.Dítě je součást matky, takže to není vražda, nýbrž poloviční sebevražda.
Napadlo me nabijet telefon ci tablet v terenu z kravich plotu, ktere jsou skoro vsude.Tak si jenom kladu otázku, jaký má smysl tahle diskuze. Jasně jsme vám napsali, že norma nedovoluje aby se u nás vůbec prodávaly výkonnější zdroje než 5J, i to proč je tenhle způsob dobíjení na hovno. A vy jak malé děcko tady začnete argumentovat tím, že se přes bazar dá koupit něco výkonnějšího. Tak si to probůh kupte, kochejte se tím, nebo ten drát pod napětím třeba olizujte ale zbavte se už jednou provždy té utkvělé představy, že by to mohlo být vhodné řešení v terénu. A nebo popadněte poutnickou hůl a vyražte hledat optimální kraví plot. Ale řekl bych, že speciálně v naší krajině byste měl mnohem větší úspěšnost s prosbou o zapíchnutí nabíječky do zásuvky 220~ v libovolném baráku. Pokud jde o ten solar - dnes není problém sehnat solární panely, které mají mnohem lepší parametry, než to co se prodávalo ještě před několika lety. A jste-li opravdový magor, tak si sežeňte stierligův motor, udělejte si k němu nějakou tu dobíjecí elektroniku a můžete si dobíjet mobil při večerním táboráku. Já osobně když jsem venku na delší dobu mobil vypínám.
Jasně jsme vám napsali...my král a císař římský...
Jestli správně počítám, na 5W by při plném oslunění mělo stačit asi 0.25 m^2.
for (int i=0;i<100;i++) { printf("Nebudu psát na fóra ospalý\n"); }
Nejmenší co dávaly nějaký užitek byly asi stolní ventilátory poháněné petrolejovou lampičkou a to je slabota.Tak zase počítačovej ventilátor má odběr 12V/0.1A. Takže ventilátor poháněnej stirlingem potřeboval podobnej. Zase nepotřebuješ 100W pro notebook, ale jen tak 2-3W pro dobíječku. Ale pro mě za mě klidně by IMO stačil ten merkurovskej parní stroj.
viz zde
http://www.conrad.cz/cestovni-varic-na-tuha-paliva-drivkac-s-dobijenim-biolite-campstove-bl-csa.k1168613
Tiskni
Sdílej: