Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Řešení dotazu:
32GB nebo 64GB DDR4 (nejlepší jsou Samsung B-Die nebo Micron E-Die, Micron je levnější a třeba Crucial používá Micron čipy, ohlídat si, aby to jelo aspoň těch 3200MHz)
S tou pamětí bych to až tak moc nehrotil. Když jsem porovnával rychlost buildu (v tmpfs) s Kingston 2400MHz CL12, Kingston 3000MHz CL15 G.Skill 3200MHz CL16 v jinak stejné sestavě (Ryzen 3900X), rozdíl byl pod hranicí běžné statistické fluktuace. Takže spíš než nějaké superluxusní moduly bych doporučil něco rozumného (3200MHz CL16 je až až) a víc paměti, ta se vždycky hodí. Zejména v kombinaci se spíše lowendovou základní deskou by mi nějaké super nadupané paměti nedávaly moc smysl.
Na co je ale dobré dát pozor, je to, že první verze BIOSů na některých deskách mohou mít problémy s novějšími moduly (zejména 32GB) a některé naopak s osazením čtyřmi moduly. Většinou se to sice časem opraví updatem BIOSu, ale než se tak stane, může to být dost nepříjemné.
na CPU samozřejmě nepoužívat dodávaný Wraith, ale koupit něco lepšího (minimálně něco jako Arctic Freezer 34)
Naprosto souhlasím, výměnou Wraith Prism za Arctic Freezer 33 jsem srazil teplotu 2700X přibližně o 10°C (idle i pod zátěží). Arctic Freezer 34 pohodlně stačí i na 3900X.
vybrace
Au!
Pokud jde o Wraith, tak za mně pohořel jak v teplotách, tak v hlučnosti, je to šílený vysavač.
Potom je tu ještě otázka "světelného smogu", který v té době (podzim 2018) nešel v Linuxu plně eliminovat. A samozřejmě už samotná koncepce s proudem vzduchu "do desky".
Celkem mně Wraith zklamal, protože jsem měl s internetových recenzí mylné dojmy, že je to dostačující chladič.
Můj závěr z toho experimentu byl, že příště už na recenze tvrdící, že tentokrát už ale opravdu jde boxed chladič použít, nenaletím. O rok později u 3900X už jsem ten Wraith Prism ani nevybalil z krabice. (Pořád tu nejspíš někde je, takže kdyby měl někdo zájem, může ho mít zadarmo.)
Zdravím, nemáte náhodou zkušenosti s repasy nebo přímo s tímto eshopem https://www.tera.cz/repasovane-pocitace_c1357569.html? Sháním trochu lepší PC, ale nechci do toho tolik investovat a tady mi nabídli slevu, proto přemýšlím o repasu od nich. Díky moc
Tiskni
Sdílej: