Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
32GB nebo 64GB DDR4 (nejlepší jsou Samsung B-Die nebo Micron E-Die, Micron je levnější a třeba Crucial používá Micron čipy, ohlídat si, aby to jelo aspoň těch 3200MHz)
S tou pamětí bych to až tak moc nehrotil. Když jsem porovnával rychlost buildu (v tmpfs) s Kingston 2400MHz CL12, Kingston 3000MHz CL15 G.Skill 3200MHz CL16 v jinak stejné sestavě (Ryzen 3900X), rozdíl byl pod hranicí běžné statistické fluktuace. Takže spíš než nějaké superluxusní moduly bych doporučil něco rozumného (3200MHz CL16 je až až) a víc paměti, ta se vždycky hodí. Zejména v kombinaci se spíše lowendovou základní deskou by mi nějaké super nadupané paměti nedávaly moc smysl.
Na co je ale dobré dát pozor, je to, že první verze BIOSů na některých deskách mohou mít problémy s novějšími moduly (zejména 32GB) a některé naopak s osazením čtyřmi moduly. Většinou se to sice časem opraví updatem BIOSu, ale než se tak stane, může to být dost nepříjemné.
na CPU samozřejmě nepoužívat dodávaný Wraith, ale koupit něco lepšího (minimálně něco jako Arctic Freezer 34)
Naprosto souhlasím, výměnou Wraith Prism za Arctic Freezer 33 jsem srazil teplotu 2700X přibližně o 10°C (idle i pod zátěží). Arctic Freezer 34 pohodlně stačí i na 3900X.
vybrace
Au!
Pokud jde o Wraith, tak za mně pohořel jak v teplotách, tak v hlučnosti, je to šílený vysavač.
Potom je tu ještě otázka "světelného smogu", který v té době (podzim 2018) nešel v Linuxu plně eliminovat. A samozřejmě už samotná koncepce s proudem vzduchu "do desky".
Celkem mně Wraith zklamal, protože jsem měl s internetových recenzí mylné dojmy, že je to dostačující chladič.
Můj závěr z toho experimentu byl, že příště už na recenze tvrdící, že tentokrát už ale opravdu jde boxed chladič použít, nenaletím. O rok později u 3900X už jsem ten Wraith Prism ani nevybalil z krabice. (Pořád tu nejspíš někde je, takže kdyby měl někdo zájem, může ho mít zadarmo.)
Zdravím, nemáte náhodou zkušenosti s repasy nebo přímo s tímto eshopem https://www.tera.cz/repasovane-pocitace_c1357569.html? Sháním trochu lepší PC, ale nechci do toho tolik investovat a tady mi nabídli slevu, proto přemýšlím o repasu od nich. Díky moc
Tiskni
Sdílej: