Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravím abc,
mohu připojit výstup z průmyslového zdroje (12V průmyslák) přímo na baterii (olovo 12/10A) a za baterie připojit spotrebič (12V router s SFP) ?
Co tam je za rizika ?
Díky Bělucha.
Ok,
co s tim tedy ?
Potrebuji nejake rizeni pro nabijeni s ochranou proti prebijeni a vybitim baterie.
Existuje neco hotoveho ?
Pomuze napr. toto ?
https://www.hadex.cz/g891-modul-xh-m601-pro-kontrolu-nabijeni-baterie-12v---stavebnice/
Pripojim na vstup 220V rele -> prumyslovy zdroj -> baterie -> svorky na plosnaka a vystup V+ , V- do routeru.
Belucha
Hlavne to musí byť certifikované na dlhodobé použitie bez dozoru.
Pod certifikáciou som myslel výrobok s požadovaními ochranami a podľa noriem platných v danej krajine.
Inými slovami aby vyšetrovateľ prípadnej havarie nemohol povedať, že daná udalosť bola spôsobená nevyhovujúcim zariadením.
Tedy myslite, ze zarizeni co jsem poslal link a kombinaci prumyslovum zdroje 12V (100W celkem napr.) to neda.
Zatez ma cca 10W max, elektrika jde cca 8hod, pripadne tam tam dve baterie (12V/10Ah) parallelne abych zvetsil celkovou kapacitu.
https://www.hadex.cz/g891-modul-xh-m601-pro-kontrolu-nabijeni-baterie-12v---stavebnice/
Tohle vypadá šikovně. Škoda, že to dá jen 60 W a co jsem koukal, tak nejvyšší model dá 100 W.
Výkonnější zdroje/nabíječky jsou pak k těm ostrovním systémům a tam už je to cenově trochu jinde.
Stavíš UPS? To by asi bylo lepší koupit levně nějakou vyřazenou/nefunkční UPS, kterou někdo prodává proto, že mu odešla baterie a nechce se mu ji měnit.
Tak proč ještě ve všech autech nejsou LiFePO4? Docela jsem o tom uvažoval, ale minule mi ještě vycházelo líp koupit kvalitní olověnou baterii. Pár LiFePO4 článků jsem si zatím koupil na hraní :-). Na nějaké zálohování by to ale dávalo větší smysl než do auta.
Tiskni
Sdílej: