Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
U tak béčkového hardwaru jako Apple (kvalita horší než Acer, cena jako Dell plus Lenovo krát dva) je 11 let služby naprosto úctyhodný a pozoruhodný výsledek.
Hele, fotr Gabriel, fotr Onanius by nejspíš nesouhlasil. Zeptej se ho raději.
(Pokud vím, Louis Rossmann má přítelkyni, takže pokud to není trans-přítel/kyně, příliš vyhraněný homosexuál asi nebude.)
Ať tak nebo tak, nic to nemění na faktu, že Apple hardware je odpad.
Apple je horší hardware než Acer nebo MSI.
Lenovu nebo Dellu nesahá Apple ani po kotníky.
Apple má kolkem sebe takový ten dav idiotských fanoušků, kteří se k zařízením Apple chovají s náboženskou úctou a nosí je v hedvábných pouzdrech, zatímco se zařízeními jiných značek mlátí do stolu. Tomu pak odpovídají jejich nesmyslné iluze o údajné kvalitě nebo životnosti produktů Apple. Skvěle o takových lidech mluví právě Louis Rossmann ve výše odkazovaném videu.
Je ovšem celkem fajn, že si někdo Apple hardware kupuje — koneckonců, jdou z toho extra daně „pro všechny“. Potud cajk. Zejména konkurentům bych takový hardware dokonce i vřele doporučil. Jen ať si ho nakoupí co nejvíc!
Apple je konzumný hw. Na tom je možné len konzumovať.
Pocitac ma naslapano sotva 11 let a uz se "pokazil"? Je to mozny?kdyby si byl anonym tak to vidim na cistej troling, ale takhle nevim jestli to byla ironie nebo to myslis vazne
Neviem čo sa čuduješ. Keby máš bežný notebook, tak vymeniš dostupne diely a môžeš testovať či je daný diel vadny. To je cena excluzivity Apple. Neviem aký je cyklus výmeny hw u Apple ale väčšinou je vymenený skôr ako dôjde k nejakej poruche.
Tiskni
Sdílej: