GNOME slaví 25 let. Přesně před pětadvaceti lety odeslal Miguel de Icaza do diskusního listu GTK+ email, který je považován za zahájení projektu GNOME, jehož cílem bylo vyvinout prostředí podobné CDE a KDE, ale založené výhradně na svobodném softwaru.
Kamera Intel MIPI IPU6 v noteboocích Lenovo ThinkPad X1 Carbon nebo Dell XPS 13 9315/9320 potřebuje na Linuxu proprietární firmware. Navíc aktuálně běží pouze na opatchovaném Linuxu 5.15. Nejenom Greg Kroah-Hartman z těchto důvodů koupi těchto notebooků nedoporučuje. Zajímavé je, že Dell XPS 9315 získal certifikaci pro Ubuntu.
Nejnovější glibc rozbíjí Easy Anti-Cheat. Řada her tak přestala fungovat. V glibc 2.36 byla odstraněna podpora DT_HASH, jež je právě v Easy Anti-Cheat od Epic Games používána. Nejnovější glibc se již dostala například do Arch Linuxu. Tam je problém řešen balíčkem glibc 2.36-2 s vrácenou podporou DT_HASH.
V knihovně pro kompresi dat zlib (Wikipedie) byla objevena bezpečnostní chyba CVE-2022-37434 s vážností CVSS 9.8. Opravená upstream verze zatím nevyšla. Chyba se samozřejmě týká i softwarů s bundlovanou zlib, viz například vydání rsync 3.2.5.
Linus Torvalds vydal Linux 6.0-rc1. Podpora programovacího jazyka Rust se tam nedostala. Kódové jméno bylo změněno ze "Superb Owl" na "Hurr durr I'ma ninja sloth".
JuiceFS dospěl do verze 1.0. Jedná se o distribuovaný souborový systém kompatibilní s POSIX, HDFS a S3. Architektura JuiceFS sestává ze 3 částí: JuiceFS Client, Data Storage (S3, Azure Blob, OpenStack Swift, Ceph, MinIO, …) a Metadata Engine (Redis, TiKV, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, SQLite, …). Zdrojové kódy JuiceFS jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
O víkendu probíhá online The Raku Conference 2022, tj. konference věnovaná programovacímu jazyku Raku.
Včera skončila bezpečnostní konference Black Hat USA 2022 (Twitter) a začala bezpečnostní konference DEF CON 30 (Twitter). V rámci Black Hat byly vyhlášeny výsledky letošní Pwnie Awards (Twitter). Pwnie Awards oceňují to nejlepší, ale i to nejhorší z IT bezpečnosti (bezpečnostní Oscar a Malina v jednom).
Vývojáři PostgreSQL oznámili vydání verzí 14.5, 13.8, 12.12, 11.17, 10.22 a 15 Beta 3. Opraveno je více než 40 chyb a také zranitelnost CVE-2022-2625. Upstream podpora verze 10 končí 10. listopadu letošního roku.
Byla vydána verze 1.63.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
U tak béčkového hardwaru jako Apple (kvalita horší než Acer, cena jako Dell plus Lenovo krát dva) je 11 let služby naprosto úctyhodný a pozoruhodný výsledek.
Hele, fotr Gabriel, fotr Onanius by nejspíš nesouhlasil. Zeptej se ho raději.
(Pokud vím, Louis Rossmann má přítelkyni, takže pokud to není trans-přítel/kyně, příliš vyhraněný homosexuál asi nebude.)
Ať tak nebo tak, nic to nemění na faktu, že Apple hardware je odpad.
Apple je horší hardware než Acer nebo MSI.
Lenovu nebo Dellu nesahá Apple ani po kotníky.
Apple má kolkem sebe takový ten dav idiotských fanoušků, kteří se k zařízením Apple chovají s náboženskou úctou a nosí je v hedvábných pouzdrech, zatímco se zařízeními jiných značek mlátí do stolu. Tomu pak odpovídají jejich nesmyslné iluze o údajné kvalitě nebo životnosti produktů Apple. Skvěle o takových lidech mluví právě Louis Rossmann ve výše odkazovaném videu.
Je ovšem celkem fajn, že si někdo Apple hardware kupuje — koneckonců, jdou z toho extra daně „pro všechny“. Potud cajk. Zejména konkurentům bych takový hardware dokonce i vřele doporučil. Jen ať si ho nakoupí co nejvíc!
Apple je konzumný hw. Na tom je možné len konzumovať.
Pocitac ma naslapano sotva 11 let a uz se "pokazil"? Je to mozny?kdyby si byl anonym tak to vidim na cistej troling, ale takhle nevim jestli to byla ironie nebo to myslis vazne
Neviem čo sa čuduješ. Keby máš bežný notebook, tak vymeniš dostupne diely a môžeš testovať či je daný diel vadny. To je cena excluzivity Apple. Neviem aký je cyklus výmeny hw u Apple ale väčšinou je vymenený skôr ako dôjde k nejakej poruche.
Tiskni
Sdílej: