RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
NoLog.cz IT kolektiv spustil Nitter.cz. Jedná se o alternativní rozhraní pro Twitter, které nesbírá osobní údaje, nevyžaduje přihlášení a všechny přístupy na Twitter provádí skrz servery NoLog.cz.
Byla vydána nová major verze 15 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 5.17 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 5.18 (LKML). Přehled nových vlastností a vylepšení na stránce Linux Kernel Newbies.
Neznám řešení, ale mám tušení, co by to mohlo být.
První KO se objevilo u "pppd launched ?". pppd (Point-to-Point Protocol Daemon) je služba, která zprostředkovává síťové spojení přes všechna nestandardní rozhraní. Jde například o protokoly PPP pro vytáčený modem, PPPoA a PPPoE pro ADSL.
Je třeba si důkladně přečíst manuálové stránky. Důležitý je i výstup z příkazu dmesg a soubor /var/log/errors.log. Tam by mohlo být mnohem více informací, proč pppd selhal. Nebo možná nemáte pppd vůbec nainstalovaný. (?) Pro Mandrake jistě existuje patřičný balíček.
Důvodem selhání pppd může být například chybějící uzel pro daný protokol v adresáři /dev. Například pro vytáčený modem na mém stroji se tento musí vytvořit příkazem mknod /dev/ppp c 108 0
. Pro ADSL samozřejmě bude nastavení zcela jiné, je třeba googlit.
Ať je to jakkoliv, máte-li modem na USB, může driver fungovat sebelépe, ale bez správně nastaveného pppd nepůjde nic. Ethernetové ADSL modemy jsou samostatné a nezávislé na pppd, protože mají v sobě de facto celý počítač i se síťovým rozhraním. ADSL modemy na USB naopak vyžadují pppd, stejně jako klasický analogový modem.
Tiskni
Sdílej: