Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
/etc/rcX.d
, kde X nahradíš default runlevelem - pravděpodobně 2 (najdeš v /etc/inttab
, položka initdefault
.)
Adresář rcX.d
obsahuje symlinky do /etc/init.d
- spouští se ty služby, jejichž symlinky začínají "S", v pořadí dané číslem za písmenem "S".
Pokud najdeš nějakou službu, kterou spouštět nechceš (já jsem zrušil exim, dirmngr, inetd, nfs-kernel-server, nfs-common), přejmenuj ten symlink tak, aby začínal X (tedy například S20exim
na X20exim
)
Taky bych být tebou zauvažoval nad swsusp2 (software suspend). Mě se start počítače zrychlil na 20s od GRUBu. Návody, jak to rochodit, jsou na netu (popř. bych možná mohl zkusit vyplodit nějaký jednoduchý návod tady.)
Já bych si například přál, aby všechny systémy nabíhaly 666 sekund.I ty jeden...
Myslím, že v životě jsou mnohem důležitejší věci než to, jestli systém nabíha 105 sekund nebo míň či víc...Jak pro koho, někomu neběží PC v jednom kuse, pak to trochu otravuje, ale mě to nevadí a to startuju ještě dýl (s KDE možná 2m ? budu to muset stopnout) a mám AMD64 3000+, Seagate 7200ot. 160 GB, 8 MB cache... spouští se toho hafo po startu (klik). Teda doufám, že to není tím, že něco zdržuje.
AMD Duron 750@825 MHz; 256MB DDR RAM, Seagate 120GB 2MB 7200rpm; Ubuntu 5.10 - Gnome
-> od tlačítka k první nepřijaté zprávě na icq = přesně 100 sec
Tiskni
Sdílej: