Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Ahoj, potřeboval bych poradit, jak nastavit ve Firefoxu externího E-mailového klienta, aby reagoval správně na odkazy typu mailto.
Všude se doporučuje nastavit v about:config tyto tři věci:
network.protocol-handler.app.mailto network.protocol-handler.expose.mailto network.protocol-handler.external.mailto(První z nich je string s cestou ke klientovi a další mají být true.)
V mém případě tomu tak ovšem není.
Mám verzi 1.7. Co s tím? Řešil už někdo z vás podobný problém? V "normální" Mozille to fungovalo hned, ale ta má svého vlastního mailového klienta.
kmail
a při kliknutí na odkaz se automaticky otevře kmail s novou zprávou pro daného příjemce.
network.protocol-handler.app.mailtozadejte absolutni path k programu
network.protocol-handler.expose.mailtotrue
network.protocol-handler.external.mailtotrue
V mém případě tomu tak ovšem není.Nepisete, jaky program tedy chcete pouzit. Kmail a TB jede bez potizi.
První z položek jsem tam vůbec neměl. Musel jsem ji napřed doplnit, implicitně tam nikde není.To zase neni nikterak dramaticke...
Jako E-mailového klienta používám "obyčejnou" Mozillu. Má parametr --compose, kterým se spustí okno na psaní zpráv, ale další parametry nebere. Tudíž není možné předat mailovou adresu.Proc nepouzivate Mozillu i jako browser, kdyz uz ji pouzivate jako mail klienta? Jinak tady tvrdi, ze
mozilla -compose some@thing.xx
funguje. Nemuzu vyzkouset, ale na Vasem miste bych si pohral s uvozovkami, pripadne backslashi...
Thunderbird použít nemůžu, protože mi nefunguje (nestahuje zprávy) a nikdy nefungoval.Vam nikdy nefungoval. Vsem ostatnim funguje, takze kde bude chyba? Mozna vlastne ani nechcete, aby fungoval... dejte vice informaci a poradime.
zadejte absolutni path k programu
To jsem zkoušel samozřejmě několikrát, v různých podobách, třeba ještě s parametry --mail nebo --compose. Ono nic.
Nepisete, jaky program tedy chcete pouzit. Kmail a TB jede bez potizi.
Chtěl bych zatím "obyčejnou" Mozillu. KMail nemám příliš v oblibě a Thunderbird u mě ještě pořád nefunguje (viz dále.)
Vam nikdy nefungoval. Vsem ostatnim funguje, takze kde bude chyba? Mozna vlastne ani nechcete, aby fungoval...
Zmiňoval bych se snad o něm, kdybych nechtěl, aby fungoval? Tady je podrobnější popis problému.
Proc nepouzivate Mozillu i jako browser, kdyz uz ji pouzivate jako mail klienta?
Nemá některé vlastnosti, které se mi u Firefoxu líbí - třeba rychlé a pohodlné nastavení, rychlý přístup k mazání cache a historie apod.
Jinak tady tvrdi, ze mozilla -compose some@thing.xx funguje.
Taktéž jsem se s tím tvrzením setkal. Mně naskočí okno Compose, ovšem bez vyplněné E-mailové adresy, takže ji tam stejně musím ručně opsat.
Tiskni
Sdílej: