Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
základní deska - 486 grafika - 1MB (PCI) procesor - AMD K5 100MHz CD-Rom - 52x disk 4,3Gb 5200ot/s ram 32MB
Ani ve snu. Apache byl z řady 1.2, Sendmail 8.8. To má k první verzi zatraceně daleko. Jen s jádrem jste přestřelil, byla to řada 1.3 nebo 2.0. Samozřejmě je nesmysl takové verze instalovat dnes, ale musel jsem reagovat na zcestný názor, že na takovém stroji se nedá spustit Apache nebo že mu bude dělat problémy SSH. Pro jistotu podotýkám, že tazatel má čtyřikrát více paměti, než jsme měli my.
Váš HO je hluboce mylný. Používalo se podle okolností 512 nebo 1024 bitů, stejně jako dnes. Nemluvě o tom, že asymetrický šifrovací algoritmus se při komunikaci používá velmi zřídka a že naopak jako symetrický šifrovací algoritmus dnes SSH (aspoň OpenSSH) většinou používá AES-128, který je výrazně rychlejší než tehdy používaný 3DES…
Já bych každopádně dnes neztrácel čas se 486kou.
Já také ne, a to jsem jasně napsal. Pouze jsem vás upozornil, že s tím Apachem a SSH nemáte pravdu. Tak si přiznejte, že jste to s podceňováním staršího hardware silně přehnal.
Tak nevím... je jasné, že 2mbps není zrovna dobrej příklad domácího připojení :)(nebo je pak shaping na nic - agregovaná linka).
Ale i tak, zkuste se podívat na FloppyFW - docela v pohodě vec.... (ti co objevili linux po roce 2000 opravdu asi budou koukat ;) ).
Je to na disketu, mát to http server( jenom statickej), má to ssh, má to firewall přes iptables, s ftp myslím není problém přidat a otestováno. Já to provozoval na 486(33mhz) pro podnikové připojení(tehdy 256, ale s vysokou rezervou ve vytížení), bez problémů i s shapingem :)....
opravdu nechápu ty přeháněné nároky...např na ssh
Urcite to svoje kouzlo ma, ale ne pro cloveka, ktery rad stabilni...tak si kup windows ...
SW, ktery si vse vyresi sam - tim nerikam, ze Slack. neni stabilni, to vubec..
Tiskni Sdílej: