Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
základní deska - 486 grafika - 1MB (PCI) procesor - AMD K5 100MHz CD-Rom - 52x disk 4,3Gb 5200ot/s ram 32MB
Ani ve snu. Apache byl z řady 1.2, Sendmail 8.8. To má k první verzi zatraceně daleko. Jen s jádrem jste přestřelil, byla to řada 1.3 nebo 2.0. Samozřejmě je nesmysl takové verze instalovat dnes, ale musel jsem reagovat na zcestný názor, že na takovém stroji se nedá spustit Apache nebo že mu bude dělat problémy SSH. Pro jistotu podotýkám, že tazatel má čtyřikrát více paměti, než jsme měli my.
Váš HO je hluboce mylný. Používalo se podle okolností 512 nebo 1024 bitů, stejně jako dnes. Nemluvě o tom, že asymetrický šifrovací algoritmus se při komunikaci používá velmi zřídka a že naopak jako symetrický šifrovací algoritmus dnes SSH (aspoň OpenSSH) většinou používá AES-128, který je výrazně rychlejší než tehdy používaný 3DES…
Já bych každopádně dnes neztrácel čas se 486kou.
Já také ne, a to jsem jasně napsal. Pouze jsem vás upozornil, že s tím Apachem a SSH nemáte pravdu. Tak si přiznejte, že jste to s podceňováním staršího hardware silně přehnal.
Tak nevím... je jasné, že 2mbps není zrovna dobrej příklad domácího připojení :)(nebo je pak shaping na nic - agregovaná linka).
Ale i tak, zkuste se podívat na FloppyFW - docela v pohodě vec.... (ti co objevili linux po roce 2000 opravdu asi budou koukat ;) ).
Je to na disketu, mát to http server( jenom statickej), má to ssh, má to firewall přes iptables, s ftp myslím není problém přidat a otestováno. Já to provozoval na 486(33mhz) pro podnikové připojení(tehdy 256, ale s vysokou rezervou ve vytížení), bez problémů i s shapingem :)....
opravdu nechápu ty přeháněné nároky...např na ssh
Urcite to svoje kouzlo ma, ale ne pro cloveka, ktery rad stabilni...tak si kup windows ...
SW, ktery si vse vyresi sam - tim nerikam, ze Slack. neni stabilni, to vubec..
Tiskni
Sdílej: