abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site

    29.1.2006 14:16 N3o21
    Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    Přečteno: 316×
    Potreboval bych help, mam openSuSE 10.0 a aktualizoval sem z KDE 3.4 na KDE 3.5, a ted kdyz kliknu na plose na ikonu Muj pocitac tak mi to vypise: "Chybny format URL media:/" a kdyz kliknu na prohlizeni site, tak vypise: "Chybny format URL remote:/" ale kdyz otevru konquerror, a zadam tam media:/ tak se mi normalne otevre seznam disku, jako by to fungovalo... Kdyby nahodou nekdo vedel jak to vyresit, napiste...

    Odpovědi

    29.1.2006 14:23 Stehlo | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    no spatna instalacia, nepoznam suse, ale asi budes musiet prejst balicky a prekontrolovat, co si zabudol. mne remote:/ bez problemov nabehne.
    A co tak este ~/.kde adresar ??
    5.2.2006 23:27 N3o21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    Mno, tak sem udelal reinstall KDE a porad stejny problem... :( nevim jak na to... pritom media:/ normalne funguje, akorat po kliknuti na tu ikonu muj pocitac nefunguje...
    6.2.2006 11:05 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    zkuste tu ikonu smazat a znovu vytvořit
    Jiří Hubka avatar 6.2.2006 10:36 Jiří Hubka | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    Já jen můžu dodat, že stejný problém jsem měl taky (gentoo) a to jak v KDE 3.5 tak 3.5.1. A nebyl jeden, nakonec jsem KDE 3.5.X označil za nepoužitelné. Mizely panely, na ploše se neustále přesouvali ikony, ztratilo se hlaní menu apod. Vrátil jsem se k celkem bezproblémovému KDE 3.4.3.
    6.2.2006 11:37 N3o21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    hm, asi u toho zkoncim taky :) jinak KDE 3.5 ma podle me dost vylepseni, ja u nej jiny problemy nemam. ale stve me to, to KDE 3.5 ma veci ktery se hodi :) no holt si budu muset pockat na novejsi verzi, tak KDE 3.5.4 :)
    6.2.2006 14:25 nikola
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    Problémy asi nebudou verzí KDE. Na Kubuntu 3.5.1 chodí jako víno, navíc je i rychlejší. Z jiných distribucí mám zkušenost, že problémy většinou vymizí vymazaním adresáře
    /home/"uživatel"/.kde
    (samozřejmě doporučuju před tím zálohovat) a restartem KDE. Měl by se vytvořit nový uživatelský adresář s defaultním nastavením, které je funkční.
    6.2.2006 14:35 nikola
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    Problémy asi nebudou verzí KDE. Na Kubuntu 3.5.1 chodí jako víno, navíc je i rychlejší. Z jiných distribucí mám zkušenost, že problémy většinou vymizí vymazaním adresáře
    /home/"uživatel"/.kde
    (samozřejmě doporučuju před tím zálohovat) a restartem KDE. Měl by se vytvořit nový uživatelský adresář s defaultním nastavením, které je funkční.
    6.2.2006 14:39 nikola
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    No totok...? 2x v rozmezí 10 minut??? :-D
    David Watzke avatar 6.2.2006 15:11 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    S 3.5.4 máš smůlu, nebude :-) před 4.0 AFAIK jen 3.5.2. Nevidím důvod pro končit, kvůli blbý ikoně - "problém", kterej se dá vyřešit za pár sekund, vytvořením nový ikony :/

    Hint: Alt+F2 a napiš konqueror media:/

    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    6.2.2006 15:53 N3o21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    hezky, ale ja uz vytvareni novy ikony zkousel ;) porad stejnej problem :((((

    zkusim to smazani .kde v adresari uzivatele
    7.2.2006 11:37 N3o21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    tak ani to smazani .kde v adresari uzivatele nepomohlo :(((
    Vykook avatar 7.2.2006 12:54 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kde 3.4 -> Kde 3.5 = nefunguje ikona Muj Pocitac a Prohlizeni site
    myslim ze by melo jeste bejt kde 3.6, ale krk za to nedam. kazdopadne na kde 4 se tesim jak blecha
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    8.10.2007 19:45 Marin
    Rozbalit Rozbalit vše hele stáhnul sem program reg cleaner a pak sem ho použil
    co přesně sem tehdy dělal nevim ale ted když kliknu na ikonu na ploše tak ani jedna nereaguje a do startu se dostanu ale nic nejde spustit pomozte pls,a eště bych rád věděl zda se všechny údaje ztratí či se dají zachránit
    8.10.2007 21:11 pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: hele stáhnul sem program reg cleaner a pak sem ho použil
    Zkus se přihlásit do jiného grafického prostředí ( třeba IceWm ), smaž ten adresář .kde ( ne přes Konqueror! )a znovu se přihlaš do KDE. Nebo se odhlaš z KDE, přejdi do konzole ( Ctrl + Alt + F1 ), spusť si mc a smaž ten adresář .kde a znovu se přihlaš do KDE. Adresář .kde nemůžeš mazat z prostředí KDE...
    8.10.2007 22:59 Thaweg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: hele stáhnul sem program reg cleaner a pak sem ho použil
    Je lepší je ten adresář přejmenovat (třeba na ".kde_neco", to je jedno). KDE si při novém přihlášení vytvoří nový, ale vy o svá nastavení nepřijdete (pokud máte prostředí už "přiohnuté", může být otrava se s tím mořit znovu, se smazáním jdou všechna nastavení pryč).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.