V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
mail
poslat email na username@seznam.cz . Nevim jak to nastavit nebo jaké tam dát za to argumenty. Předem díky. Koukal jsem se do man
a do jiných diskuzí a jediné co jsem našel ta je toto:
open (MAIL, "|/usr/sbin/mail -t "); print MAIL "From: email@dom.cz\n"; print MAIL "To: email@dom.cz\n"; print MAIL "Content-Type: text/plain\n"; print MAIL "Subject: Pokus\n\n"; print MAIL "Zpravaa"; close (MAIL);A to mi nefunguje.
echo "Zpravaa" | mail -s Předmět emai@lov.ka
mail
?
P.S. Mam Gentoo
#!/usr/bin/env python def send_email(sender, recipient, subject, body, verbose = False, SMTPserver="localhost"): """Send an email. All arguments should be Unicode strings (plain ASCII works as well). Only the real name part of sender and recipient addresses may contain non-ASCII characters. The email will be properly MIME encoded and delivered though SMTP to localhost port 25. This is easy to change if you want something different. The charset of the email will be the first one out of US-ASCII, ISO-8859-1 and UTF-8 that can represent all the characters occurring in the email. """ from smtplib import SMTP from email.MIMEText import MIMEText from email.Header import Header from email.Utils import parseaddr, formataddr if not sender.startswith('From: '): sender += 'From: ' if not recipient.startswith('To: '): recipient += 'To: ' # Header class is smart enough to try US-ASCII, then the charset we # provide, then fall back to UTF-8. header_charset = 'ISO-8859-1' # We must choose the body charset manually for body_charset in 'US-ASCII', 'ISO-8859-1', 'UTF-8': try: body.encode(body_charset) except UnicodeError: pass else: break # Split real name (which is optional) and email address parts sender_name, sender_addr = parseaddr(sender) recipient_name, recipient_addr = parseaddr(recipient) # We must always pass Unicode strings to Header, otherwise it will # use RFC 2047 encoding even on plain ASCII strings. sender_name = str(Header(unicode(sender_name), header_charset)) recipient_name = str(Header(unicode(recipient_name), header_charset)) # Make sure email addresses do not contain non-ASCII characters sender_addr = sender_addr.encode('ascii') recipient_addr = recipient_addr.encode('ascii') # Create the message ('plain' stands for Content-Type: text/plain) msg = MIMEText(body.encode(body_charset), 'plain', body_charset) msg['From'] = formataddr((sender_name, sender_addr)) msg['To'] = formataddr((recipient_name, recipient_addr)) msg['Subject'] = Header(unicode(subject), header_charset) # Send the message via SMTP to localhost:25 smtp = SMTP(SMTPserver) smtp.sendmail(sender, recipient, msg.as_string()) smtp.quit() if verbose: print "This mail has been sent:\n" print sender print recipient print 'Subject: %s\n' %subject print body if __name__ == '__main__': sender = u'From: áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ <honza@ar.re.sa>' recipient = u'To: áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ <honza@ad.re.sa>' subject = u'Testovací mail áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ' body = u'áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽbleble\n' send_email(sender, recipient, subject, body, verbose = True)
less /var/spool/mail/uzivatel
a to take neni med. Prikaz mail
ti ty zpravy alespon vylistuje apod.
Příkaz mail by měl skončit na propadlišti dějin. Tohoto třináct let starého dinosaura už na čtení mailů snad nikdo nepoužívá. A co se týče odesílání, to lze v pythonu nebo v perlu nahradit dvěma či třemi řádky kódu. Příkaz mail je dost častou příčinou toho, že roboti a skripty rozesílají maily se špatnou češtinou.Mail je jeste starsi (existovalo uucp) Existuji UNIXy, kde neni ani perl, ani python, ale mail(x) vzdy.
Tiskni
Sdílej: