Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Mám dost zásadní problém. Téměř ve všech aplikacích v Xkách se nezobrazují písmenka. Na 100% funguje pouze OpenOffice.org, mírně funguje PSI (nezobrazí nic v contact listu, ale při chatu je v pohodě). V Opeře je to celkem v pohodě, někdy musím přescrollovat, aby se text vykreslil. Konqueror si ani neškrtne. Text v nabídkách (např. menu KDE) se objeví na chviličku po kliknutí a pak zmizí. Titulkové pruhy jsou vždy v pořádku. Pro názornost bude asi nejlepší screenshot (to okno se skype je ve skutečnosti plné textu, čtu ho tak, že ho vykopíruju do oo.o...).
Stalo se to po updatování systému na nejnovější testing (Gentoo). Kvůli nějaké závislosti xorg-serveru jsem musel odmaskovat media-libs/mesa-6.5. Může to být tím?
OK, a jaká to prosímtě je?
$ eix xorg-server * x11-base/xorg-server Available versions: ~1.0.2-r3 [M]1.0.99.901To [M] znamená hardmasked, mělo by tedy stačit pročistit /etc/portage/package.unmask a nebo možná taky změnit v xorg.conf nvidia > nv, RenderAccel False atd. Kdoví ...
Problém vyřešen, stačilo maskovat ten poslední xorg-server. Že mě to nenapadlo dřív, díky za rady. Je to krása zase všechno vidět
local use flags (searching: xcomposite) ************************************************************ [- ] xcomposite (kde-base/kdebase): Support for the Xorg composite extension. [- ] xcomposite (kde-base/kicker): Support for the Xorg composite extension. [- ] xcomposite (kde-base/kwin): Support for Xorg composite extension.
Tak o existenci téhle USE jsem neměl ani ponětí...no už s ní ty dané balíky rekompiluju. Dřív to chodilo bez ní...časy se mění
Tiskni
Sdílej: