Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).
Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.
O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
Bude potřeba udělat nějaký systém schvalovaní, aby to někdo nepoužil jako zbraň a nezDoSoval tím nějaký nevinný server. Rovněž by asi bylo lepší přenášet z toho webu obrázky a podobné statické věci, aby to nezatěžovalo cpu hostingu. Prostě to jen pomalu vycucne traffic jednomu webu. Chtělo by to vytvořit nějaký decentralizovaný komunikační systém aby se různě střídaly IP nás útočníků. Možná by mohlo posloužit IRC (jednoduchá implementace) a založit několik kanálů na velkých IRC sítích, odkud se to bude směrovat jinam. Cílem je vytvořit hodně malých skupinek, aby se tam spammeři jentak nedostali.no, právě, že by tam žádná koordinace nebyla, prostě každej sám za sebe a svou spamovou složku. Ono by se to pak samo zprůměrovalo. Samozřejmě je otázka, jestli spam neobsahuje i linky na regulérní weby... asi začnu tím (až budu mít čas na blbosti), že vytahám linky ze svejch spamů a hodím na ně oko.
Tiskni
Sdílej: