Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Bude potřeba udělat nějaký systém schvalovaní, aby to někdo nepoužil jako zbraň a nezDoSoval tím nějaký nevinný server. Rovněž by asi bylo lepší přenášet z toho webu obrázky a podobné statické věci, aby to nezatěžovalo cpu hostingu. Prostě to jen pomalu vycucne traffic jednomu webu. Chtělo by to vytvořit nějaký decentralizovaný komunikační systém aby se různě střídaly IP nás útočníků. Možná by mohlo posloužit IRC (jednoduchá implementace) a založit několik kanálů na velkých IRC sítích, odkud se to bude směrovat jinam. Cílem je vytvořit hodně malých skupinek, aby se tam spammeři jentak nedostali.no, právě, že by tam žádná koordinace nebyla, prostě každej sám za sebe a svou spamovou složku. Ono by se to pak samo zprůměrovalo. Samozřejmě je otázka, jestli spam neobsahuje i linky na regulérní weby... asi začnu tím (až budu mít čas na blbosti), že vytahám linky ze svejch spamů a hodím na ně oko.
Tiskni
Sdílej: