abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:33 | Nová verze

    Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | IT novinky

    V Edici CZ.NIC, knižní řady správce české národní domény, vychází nová kniha Martina Malého Kódy, buildy, firmwary. Autor po půl roce od vydání předchozího titulu přichází se svou již sedmou knihou, tentokrát zaměřenou na vývoj programového vybavení pro embedded zařízení. Publikace s podtitulem Základy vývojářského řemesla pro tvůrce hobby elektroniky nabízí praktického průvodce pro všechny, kdo své projekty vytvořené s Arduinem

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:44 | Komunita

    V Brně na FIT VUT probíhá dvoudenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 15.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.6. 19:11 | Zajímavý projekt

    Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    17.6. 18:33 | Zajímavý software

    Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.6. 15:33 | IT novinky

    Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.6. 12:22 | IT novinky

    Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1941 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Problem RAID5

    17.5.2006 19:47 marinek | blog: Firewall
    Problem RAID5
    Přečteno: 157×
    Zdravim vsechny kdo ctou a nozna i poradi. Mam instalaci na fedora core 3, jsou tam ctyri disky "hda,hdc,sda,sdb" a na tom raid5 vytvoreny asi pri instalaci. Nejde namontovat oblast "md4" a na ni dulezity data, ktery potrebuju. Nabootuju-li z CD rescue a spustim raidstart /dev/md4, tak v proc/mdstat nic neni. Ostatni oblasti se tam po raidstart /dev/mdX zobrazi jako raid5 a k tomu info na kterych fyzickych partisnach to je. Pri jednom pokusu se to tam teda objevilo jako inaktive, jen teda na trech partition, ale kdyz sem nevedel co s tim a nakonec to restartnul, tak zase uz nic. Pokud zkusim e2fsck na md4 tak to napise, ze to nic nenaslo a jesti sem si jisty ze tam je nejaky EXT3, at zkusim "alternative superblock", ale nevim cislo ktery mam napsat. Hardware by mel byt OK. Konfig raidu je primo na discich. Bohuzel ted to nejde uz ani startovat puvodni system, asi uz sem neco rozvrtal. Napise to ke konci neco jako mounting root filesystem EXT3-fs: journal inode is deleted mount: error 22 mouting ext3 mount: error 2 mouting none .... kernel panic - mot syncing ... Pokud nastartuju z CD rescue tak nikde nic, fdisk -l vypise jen 4 disky, na nich oblasti 1-3,5,6 a na nich linux raid autodetect Pokud pouziju raidstart (md0-md4) tak fdisk vypise k tomu oblasti md0 az md3, md4 nikde. A v mdstat se objevi ty oblasti md0-md3, u kazde je aktive raid5 4xdisk/oblast xxx block level5,256k chunk,algorithm 2 [4/4] [UUUU] Kdyz namountuju md1, tak to je puvodni /, vse je citelne a nevidim zadnou chybu, ve fstab je.. md0 - /boot md1 - / md2 - /var md3 - swap md4 - /home A jak se to stalo nevim, je to sevrik ode mne dodany kamosum cca pred rokem, od te doby sem ho nevidel a ted me zavolali ze to nejede. V patek to normalne jelo, ale cca ve dve odpoledne najednou mrtvo. Ma nekdo z vas napad, jak se muze za provozu krapnout raidova oblast ?

    Odpovědi

    Diskuse byla administrátory uzamčena.
    FAQ: Proč byl uzamčen/smazán můj dotaz v Poradně?

    17.5.2006 20:49 __
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem RAID5
    Proč nám to píšeš pořád dokola? Nestačí ti jeden thread?
    17.5.2006 21:14 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problem RAID5
    Ahoj,

    nezakládej prosím duplicitní vlákna. Protože tu máš už jedno vlákno rozpracované, diskuzi zamknu a časem bude smazána.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.