Bylo vydáno Eclipse IDE 2024-09 aneb Eclipse 4.33. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.3 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena kritická bezpečnostní chyba CVE-2024-43102 s CVSS 10.
K posouzení byly předány patche přidávající do linuxových stromů zařízení (device trees) zařízení s SoC A7 až A11 od Applu (iPhone, iPad, iPod a Apple TV).
Vývoj webového prohlížeče nad renderovacím jádrem Servo, aktuální příspěvek na blogu Serva (Wikipedie). Vedle referenčního prohlížeče servoshell vzniká prohlížeč Verso. Vyzkoušet lze noční sestavení.
Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 16.0. Přidáno bylo 5 185 nových znaků. Celkově jich je 154 998. Přibylo 7 nových Emoji.
Byla vydána první major verze 1.0 oficiálního firmwaru pro zařízení Flipper Zero (Wikipedie). Po třech letech vývoje. Přehled novinek i s náhledy a videi v příspěvku na blogu: podpora aplikací třetích stran, nový NFC podsystém, podpora JavaScriptu pro psaní aplikací, vylepšení spotřeby, zrychlení Bluetooth přenosu…
Radicle, distribuovaná alternativa k softwaru pro spolupráci jako např. GitLab, byl vydán ve verzi 1.0. Nyní obsahuje nad gitem postavený, rozšiřitelný protokol pro diskuze a nakládání s patchi, autentizaci a autorizaci, integraci Toru a uživatelské rozhraní v příkazovém řádku či jednoduché webové rozhraní pro prohlížení repozitářů. Projekt byl dříve představen a diskutován na Linux Weekly News.
Byla vydána nová verze 6.7 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.5.3. Thunderbird na verzi 115.15.0. OnionShare z verze 2.2 na verzi 2.6.
Rozsudky Soudního dvora Evropské unie ve věcech C-465/20 P (Apple) a C-48/22 P (Google a Alphabet): Irsko poskytlo společnosti Apple protiprávní daňová zvýhodnění ve výši 13 miliard eur a je povinné je získat zpět. Byla potvrzena pokuta ve výši 2,4 miliardy eur uložená společnosti Google za to, že zneužívala svého dominantního postavení tím, že upřednostňovala vlastní službu srovnávání výrobků.
To bys musel mít opravdu hoooodně rychlou konektivitu do netu, což lze prakticky asi jen v cesnetu.Hint 2: Mnoho malých konektivit udělá skoro totéž jako jedna velká. Počítače provádějící distribuované výpočty (BOINC) mají v součtu asi poloviční výkon (měřeno podle FLOPS), než nejvýkonější superpočítač na Zemi. Docela slušný výkon, na to, že jsou to stanice, se kterými se primárně dělá něco úplně jinýho.
Za domácí úkol radši stavím síť, kterou mi díky bohu žádné P2P pakety nezahlcují, takže to asi dělám dobře a tudíž vím o čem mluvím.Protože jsi P2P zakázal, takže ti to možná funguje, ale rozhodně ne dobře. Pokud něco funguje dobře, funguje všechno.
Dál nechápu co sem pleteš distribuované výpočty, když fungují docela jinak, než to co se tu řeší.Naopak. Fungují úplně stejně. U distribuovaných výpočtů jako majitel počítače poskytuješ dobrovolně část svého výkonu nějakému projektu, který považuješ za užitečný. U P2P jako majitel linky do internetu poskytuješ část své konektivity, abys ušetřil konektivitu autorům projektu, který považuješ za užitečný. Jinými slovy - liší se pouze předmět sdílení, ale princip je stejný.
Omlouvám se že do toho vstupuji, ale nemůžu jinak. :) Srovnávat FTP a SCP s torrentem? To snad nemyslíte vážně ne? :-/ Kromě toho vím že každý má právo na svůj vlastní názor, ale takováto kategorická prohlášení (p2p je mor) mě zvedají ze židle.a) jsem nic nesrovnával, ale odkazoval, že na přenos velkých objemů dat slouží i jiné protokoly než torrent a jemu podobné P2P výmysly, které takovýmto způsobem nezatěžují linku. b) jeho názor mu neberu a taky si neupírám vyjádřit názor svůj a to že to toleruješ svědčí o tom, že uvažuješ jako normální člověk. c) mě zas zvedají ze židle uživatelé, kteří ne že P2P využívají, ale zneužívají. Tím myslím, že to mají puštěné nonstop, i když vlastně stahují něco co je jim v podstatě totálně na houby. Zvedají mě ze židle proto, že díky takovýmto pak trpí uživatelé, kteří tohle nepraktikují a za jejich stejnou část do mlýna je jim odměnou pomalejší linka a tam kde to není ošetřeno i vysoká latence, takže se pak i mnohem rychlejší linka tváří jako šnek. Možná jsem se špatně vyjádřil. P2P jako takové mor není, ale jsou to uživatelé, kteří P2P zneužívají.
Tím myslím, že to mají puštěné nonstop, i když vlastně stahují něco co je jim v podstatě totálně na houby.S tím naprosto souhlasím. Takové lidi je třeba fackovat!
Tiskni Sdílej: