abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    5.6. 22:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 18:22 | Komunita

    Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    5.6. 17:33 | Zajímavý software

    OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    5.6. 04:33 | Nová verze

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    4.6. 11:22 | Bezpečnostní upozornění

    Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    4.6. 10:46 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.6. 04:33 | Nová verze

    Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    4.6. 03:44 | Komunita

    Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    3.6. 19:44 | Nová verze

    Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.6. 14:44 | IT novinky

    Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1846 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nemuzu odeslat postu.

    9.7.2006 16:43 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Nemuzu odeslat postu.
    Přečteno: 402×

    Do dneska vse fungovalo, ale najednou nemuzu odeslat postu.

    Thunderbird se me porad pta na heslo. Ja ho tam spravne zadavam, ale porad nic.

    Telnetem se take pripojim bez problemu.

    Nevite kde mam hledat chybu?

    Na serveru bezi ISPConfig ktery si sam spravuji. Nic jsem nemenil, mesic to funguje bez problemu, az dneska to prestalo fungovat. Z niceho nic.

    Odpovědi

    9.7.2006 17:00 fakenickname | skóre: 42 | blog: fakeblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    smazat nastavení thunderbirda a nakonfigurovat znova?
    9.7.2006 17:01 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    Přestalo mi jezdit auto, pět let všechno v pohodě, ale teď nejede. Nevíte kde mám chybu?

    Co kdyby ses podíval do logů, zkusil problém rozebrat na co nejmenší díly a ty postupně prověřit případně opravit?
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    9.7.2006 17:27 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    Přestalo mi jezdit auto, pět let všechno v pohodě, ale teď nejede. Nevíte kde mám chybu?

    A tim jsi myslel jako co? Ja jsem chtel zdelit, jaka je situace. Ne to, ze se neco nemuze porouchat. Take jsem tim zdelil, ze jsem zadnou zmenu nikde neprovedl.

    Vola delej z nekoho jineho.

    9.7.2006 17:36 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    Klidni hormony.

    Před položením dotazu si přečti stránku http://stare.cz/otazky a zařiď se podle ní. Pokud chceš poradit, tak se podle taky toho chovej.

    Jak si představuješ, že ti asi poradíme, když nedáš žádné informace?
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    9.7.2006 17:44 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Ty klidni hormony :-). Ja jsem se choval slusne a take jsem se slusne zeptal, kde mam hledat. Kdyz to asi nevim kde hledat, tak co sem mam asi vypisovat. Proto jsem se slusne zeptal. To ty mi tady ironicky odepisujes a tim me urazis.

    Proto jsem napsal, kde mam asi hledat, abych ty informace mohl zprostredkovat.

    Napsal jsem ze telnet funguje. To je v prvni linii. Thunderbird mi take nic moc nerika. Ani nevim, kde v thunderbirdu hledat neco podrobnejsiho. Ted jsem nasel neco na ISPConfig serveru. To je dole.

    Jestli jsem neco spatne popsal, tak se omlouvam, ale nemusis hned vystoupit, jako bych byl blbec.

    9.7.2006 17:36 bedrich | skóre: 10 | blog: laceskantina | hk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    přichozí ti chodí,používaš SMPT jestli jo tak v nastroje-nastaveni uctu-smtp-upravit--nepouzivat jmeno a heslo
    9.7.2006 17:38 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Jak telnetem authentizuji uzivale? Abych mohl odeslat postu pres telnet?

    Kdyz zadam ehlo username tak to projde, ale nezepta se me to na password. Kdyz pak vyzkousim poslat mail, tak RCPT TO: email_address mi hazi ze relay je vypnuto, coz je spravne. Potrebuji teda toho uzivatele nejak authentizovat.

    Jeste v /var/log/auth.log mam toto.

    Jul  9 16:48:38 ns0 saslauthd[1143]: (pam_unix) check pass; user unknown
    Jul  9 16:48:38 ns0 saslauthd[1143]: (pam_unix) authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost=
    Jul  9 16:48:40 ns0 saslauthd[1143]: DEBUG: auth_pam: pam_authenticate failed: User not known to the underlying authentication module
    Jul  9 16:48:40 ns0 saslauthd[1143]: do_auth         : auth failure: [user=web1_jirik@ns0.domena.com] [service=smtp] [realm=ns0.domena.com] [mech=pam] [reason=PAM auth error]
    

    9.7.2006 17:43 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    přečti si diskuzi pod článkem http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/testovani-sluzeb-mailserveru-telnetem
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    9.7.2006 17:49 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Tak to uz jsem cetl asi pred pul rokem, navic to mam vytiskle a naucene skoro nazpamet. Vzdyt jsem psal ze telnet funguje

    telnet domena.info 25
    Trying 193.xx.xx.xxx...
    Connected to domena.info.
    Escape character is '^]'.
    220 ns0.domena.com ESMTP Postfix (Debian/GNU)
    ehlo web1_jirik.domena.info
    250-ns0.domena.com
    250-PIPELINING
    250-SIZE 10240000
    250-VRFY
    250-ETRN
    250-STARTTLS
    250-AUTH LOGIN PLAIN
    250-AUTH=LOGIN PLAIN
    250 8BITMIME
    

    Akorad nevim jak Authentizovat uzivatele. Take mi tam nehraji radky:

    250-AUTH LOGIN PLAIN
    250-AUTH=LOGIN PLAIN
    , ale nevim jestli je to spravne nebo ne.

    9.7.2006 17:52 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    V diskuzi pod článkem je odkaz na smtp klienta, který je docela dobrý pro "ladění".
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    9.7.2006 18:05 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    OK vyzkousim zitra, ted uz jdu spat. Dam vedet.

    Jinak zatim diky za pomoc.

    9.7.2006 17:53 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Kdyz v tom pokracuju a chci napsat mail:

    mail from: jirik@domena.info
    250 Ok
    rcpt to: jirik@nova_domena.com
    554 jirik@nova_domena.com: Relay access denied
    

    Ale to je v poradku, bez authentizace to prece nemuze pustit.

    13.7.2006 17:36 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Tak jsem vyzkousel pouzit ten script, viz nahore, a nedari se to spustit.

    Can't locate IO/Socket/SSL.pm in @INC (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.8.8 /usr/local/share/perl/5.8.8 /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.8 /usr/share/perl/5.8 /usr/local/lib/site_perl .) at ./smtp-client.pl line 16.
    BEGIN failed--compilation aborted at ./smtp-client.pl line 16.
    

    Luboš Doležel (Doli) avatar 13.7.2006 17:39 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    No tak si nainstalujte IO-Socket-SSL pro Perl.
    13.7.2006 17:53 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Vyzkousel jsem prikazem install IO::Socket::SSL ale zastavi se mi to na tomto:

    Net_SSLeay.pm-1.30/README.Win32
    Net_SSLeay.pm-1.30/ptrtstrun.pl
    Net_SSLeay.pm-1.30/README
    Net_SSLeay.pm-1.30/Makefile.PL
    Removing previously used /root/.cpan/build/Net_SSLeay.pm-1.30
    
      CPAN.pm: Going to build F/FL/FLORA/Net_SSLeay.pm-1.30.tar.gz
    
    Checking for OpenSSL-0.9.6j or 0.9.7b or newer...
    I could not find your OpenSSL in `INSTALLDIRS=site'
    Please provide OpenSSL-0.9.6j or
    OpenSSL-0.9.7b installation directory (get from
     http://www.openssl.org/ if you don't have it; please note that
     SSLeay is no longer supported, see README) (C-c to abort):

    Nevim co s tim?

    Luboš Doležel (Doli) avatar 13.7.2006 19:11 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    Že by nainstalovat openssl?
    13.7.2006 20:13 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Mam naistalovano? Nevite cim to muze byt?

    13.7.2006 17:55 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Vypis ze server z /var/log/syslog:

    Jul 13 18:03:47 ns0 postfix/smtpd[17384]: connect from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]
    Jul 13 18:03:47 ns0 postfix/smtpd[17384]: setting up TLS connection from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]
    Jul 13 18:03:48 ns0 postfix/smtpd[17384]: TLS connection established from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]: TLSv1 with cipher DHE-RSA-AES256-SHA (256/256 bits)
    Jul 13 18:04:07 ns0 postfix/smtpd[17384]: warning: SASL authentication failure: Password verification failed
    Jul 13 18:04:07 ns0 postfix/smtpd[17384]: warning: 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]: SASL PLAIN authentication failed
    Jul 13 18:04:10 ns0 postfix/smtpd[17384]: warning: 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]: SASL LOGIN authentication failed
    Jul 13 18:04:15 ns0 postfix/smtpd[17384]: lost connection after AUTH from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]
    Jul 13 18:04:15 ns0 postfix/smtpd[17384]: disconnect from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]
    

    13.7.2006 17:58 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Vypis z /var/log/auth.log:

    Jul 13 18:04:05 ns0 saslauthd[1143]: (pam_unix) check pass; user unknown
    Jul 13 18:04:05 ns0 saslauthd[1143]: (pam_unix) authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost=
    Jul 13 18:04:07 ns0 saslauthd[1143]: DEBUG: auth_pam: pam_authenticate failed: User not known to the underlying authentication module
    Jul 13 18:04:07 ns0 saslauthd[1143]: do_auth         : auth failure: [user=web1_jirik@ns0.fatchilli.com] [service=smtp] [realm=ns0.fatchilli.com] [mech=pam] [reason=PAM auth error]
    Jul 13 18:04:08 ns0 saslauthd[1144]: (pam_unix) check pass; user unknown
    Jul 13 18:04:08 ns0 saslauthd[1144]: (pam_unix) authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost=
    Jul 13 18:04:10 ns0 saslauthd[1144]: DEBUG: auth_pam: pam_authenticate failed: User not known to the underlying authentication module
    Jul 13 18:04:10 ns0 saslauthd[1144]: do_auth         : auth failure: [user=web1_jirik@ns0.fatchilli.com] [service=smtp] [realm=ns0.fatchilli.com] [mech=pam] [reason=PAM auth error]
    

    13.7.2006 18:18 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.
    reason=PAM auth error

    Máte dobře nakonfigurované PAM? Funguje stejná konfigurace PAM u jiné služby?
    13.7.2006 18:17 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nemuzu odeslat postu.

    Tak uz jsem nasel cim to bylo.

    Debian distro. V souboru /etc/default/saslauthd byla radka:

    PARAMS="-m /var/spool/postfix/var/run/saslauthd -r"
    a musi byt bez -r takze:
    PARAMS="-m /var/spool/postfix/var/run/saslauthd"

    Jinak to pripoji i domenu k login jmenu. Nasel jsem to tady

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.