Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Vládní CERT vydal (𝕏) novou verzi nástroje maldump. Ten slouží k extrakci souborů z karantén různých antivirových programů. A to jak z živého systému, tak z obrazu disku.
/var/cache/yum/repository/packages
, kde repozitory je nazev repozitáře, tak jak je uvedený ve jménu sekce konfigurace repozitáře mezi hranatými závorkami v konfiguračním souboru yumu. Soubory s balíčky se myslím vymažou pomocí yum clean
Defaultně ne, lze to zapnout v /etc/yum.conf
:
keepcache=1
Je lepší to zapnout a ukládat .hdr, ať se nemusí zbytečně tahat z inetu. Balíčky (.rpm) se ukládat nemusí, ale hodí se pro případ, že něco odinstalujete a pak to zase budete chtít zpět. Jinak úklid celé cache se dělá příkazem: yum clean all
.
cachedir=/var/cache/yum
keepcache=0
Jeste bych se chtel zeptat pokud bych pomoci YUM chtel aktualizovat cely system KDE je prikaz yum update kde\*
spravnou volbou??
Dekuji
[root@soban ~]# yum grouplist Loading "installonlyn" plugin Setting up Group Process Setting up repositories core [1/4] core 100% |=========================| 1.1 kB 00:01 updates [2/4] updates 100% |=========================| 1.2 kB 00:00 freshrpms [3/4] freshrpms 100% |=========================| 951 B 00:00 extras [4/4] extras 100% |=========================| 1.1 kB 00:00 Installed Groups: Office/Productivity MySQL Database Editors System Tools Text-based Internet Authoring and Publishing Network Servers Games and Entertainment Graphics Printing Support KDE (K Desktop Environment) Mail Server Educational Software Server Configuration Tools Sound and Video Administration Tools Graphical Internet Available Groups: Engineering and Scientific Window Managers GNOME Software Development XFCE Software Development X Software Development Legacy Network Server DNS Name Server GNOME Desktop Environment FTP Server Hardware Support XFCE Legacy Software Development Java Development Web Development X Window System Web Server Windows File Server Eclipse KDE Software Development PostgreSQL Database News Server Development Tools Done [root@soban ~]#yum groupupdate "KDE (K Desktop Environment)"
Tiskni Sdílej: