Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
"po zavedeni grubu, rebootu, block device /dev/sda3 spatne root device"
po x pokusech upravuji otázku:
nastavený grub.conf
default 0 timeout 30 splashimage=(hd0,0)/boot/grub/splash.xpm.gz title=Gentoo Linux 2.6.17-r7 root (hd0,0) kernel /boot/kernel-genkernel-x86-2.6.17-gentoo-r7 root=/dev/ram0 init=/linuxrc ramdisk=8192 real_root=/dev/sda5 udev initrd /boot/initramfs-genkernel-x86-2.6.17-gentoo-r7Po bootu mi napíše toto:
ok(zelene sipky) ko(cervene sipky) ok:activating mdev ok:determining root device ko:Block device /dev/sda5 is not a valid root device ko:The root block device is unspecified or not detected Pleas specify device to boot or "shell" for a shell boot()::Ať napíši do řádku kernelu udev či mdev pokaždé to aktivuje mdev "activating mdev", už jsem dělal nejdřív opravu genkernelu i celého nového instalování.
Instalaluji na RAID 1 nastavený v BIOSU
Předem děkuji
root (hd0,cislo oddielu kde mam /boot) pozor ka je /boot na hda5 tak cislo oddielu bude:
root (hd0,4)
kernel /boot/vmlinuz-cesta-k-jadru ro root=/dev/hda5 sda? atd
initrd /boot/initrd-cesta-k-initrd
Ahoj,A je to skutečně HW RAID ? Není to nějaká nesmyslná parodie na RAID co bývá na MB ? Pokud to není HW soběstačný raid tak to vypnout a použít SW raid v linuxu.Instalaluji na RAID 1 nastavený v BIOSU
Předem děkuji
když spustím boot a dostane se do tohoto stavu
ok:active udev ok:determining root device ko:Block device /dev/sda3 is not a valid root device ko:The root block device is unspecified or not detected Pleas specify device to boot or "shell" for a shell boot()::spustím shell a vlezu do adresáře /dev tak tam nejsou žádné sd??
stejné jako když jsem poprvé spustil instalační CD, kde jsem musel zadat gentoo dmraid, po druhé už to nemusím psát
Díky za podporu.
Tiskni
Sdílej: