abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 06:00 | Humor

    Programovací jazyk HTML.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 23:00 | Upozornění

    Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:33 | IT novinky

    Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 21:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 14.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS. Vypíchnout lze podporu NO_COLOR a Debugger Adapter Protocol (DAP).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 5.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    TuxClocker je Qt GUI nástroj pro monitorování a nastavování (přetaktovávání) hardwaru na Linuxu. Aktuální verze je 1.4.0. Z novinek lze vypíchnout monitorování využití AMD a NVIDIA VRAM nebo sledování spotřeby energie procesorů AMD a Intel.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    3.12. 09:44 | Komunita

    O víkendu (15:00 až 23:00) probíhá EmacsConf 2023, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji lze na stránkách konference. Záznamy jsou k dispozici přímo z programu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    2.12. 17:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    1.12. 21:55 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.12. 17:22 | Nová verze

    Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.

    Fluttershy, yay! | Komentářů: 10
     (43%)
     (11%)
     (46%)
    Celkem 54 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 22:13
    Rozcestník

    Dotaz: call graf C kodu

    21.11.2006 11:47 Michal Hocko | skóre: 7
    call graf C kodu
    Přečteno: 203×
    Zdravim.

    Nepoznate niekto program, ktory by z daneho zdrojaku (c suboru) vygeneroval pekny a prehladny call graf jeho funkcii?

    Uplne oplimalne by bolo, ak by som k danemu suboru vedel dodat meno funkcie, pripadne max. hlbku do, ktorej ma ist. Samozrejme by mal analyzovat aj includovane header fily a mat moznost urcit #define.

    Vopred dakujem, za kazdy tip.

    Odpovědi

    21.11.2006 15:37 ivan | skóre: 17 | blog: ivan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: call graf C kodu
    Uz dlouho neco takovyho hledam muj zaver je, ze nic takovyho neexistuje. Resp. existuje spousta pokusu, ale zadnej neni 100% pouzitelnej. Problem je prave s tema #define. Kazdej "source browser" predpoklada, ze je kod napsanej v jemu zmamym programovacim jazyku, bohuzel spousta programu (glib, GTK, mozilla, Xka) nejsou napsany ani v Ccku ani v C++. Zdrojaky se musi nejdrive prohnat preprocesorem, aby to melo synataxi Ccka(resp. C++). Jako nejnadejnejsi se mi jevil "Source navigator" od RedHatu, ten projekt je ale uz nekolik let mrtvej. Ten ale asi nedela uplne pres to to co bys' potreboval. Vsechny informace o zdrovajich si ale uklada to databaze, a z ty by se to call tree dalo nejak vytahnout.
    Podle me by takovy veci mel delat kompilator behem kompilace. Ten jedej rozumi syntaxi zdrojaku na 100%. V konferenci o gcc se obcas objevi pozavavek na "source browser", ale zatim se to ignoruje. Ve wish listu gcc uz to visi nekolik let.
    Jedina rozumna cesta jak se dostat ke call tree je jeho generovani za behu programu. To sice nedava stejny vysledky(nektery vetve se treba nikdy vykonaji), ale je to mnohem spolehlivejsi. Dobry zkusenosti mam s kombinaci valgrid(calltree)+kcachegrind. Ona existuje i moznost generovani calltree primo v GCC. GCC umoznuje nechat si zaregitroval callback funkci, ktera se zavola pred/po zavolani jakykol funkce. Ona je to mozna vlastnost linkeru a ne GCC(uz se moc nepamatuju), vim, ze to nejak souvisi s parameterm linkeru -rdynamic. Generovani call tree za behu, ale bohuzel nefunguje poradne v C++ kvuli inline funkcim. Nastesi ale existuje prepinac -fno-inline. Co se tyce prochazeni a porozumeni kodu tak tohle je moje poradi podle pouzitelnosti:
    1. Eclipse CDT - jednoznacne spicka poradi si skoro se vsim - negeneruje calltree, ma "jen" code assisst.
    2. ebrowser - soucast emacsu - na slozitejsim c++ zdrojaku si vylame zuby
    2. source borwser - nadejnej projekt, neumi sablony v C++. Uz se na nem nepracuje
    3. Doxygen - poradi si s C i s C++, pokud se ve zdrojacich pouziva prilis #ifdef a #define, tak se taky ztrati a vypadnou z nej nesmysly. 4. ctags, etags, csope. - u vetsich projektu nepouzitelny.
    21.11.2006 16:11 Michal Hocko | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: call graf C kodu
    Preblem je, ze ja si kod jednoducho pustit nemozem dovolit, pretoze sa jedna o zdrojaky kernelu. Potrebujem to skor na jeho analyzu (ono jednoduche a kratke funkcie su fajn, ale ked sa tym ma clovek preluskavat, tak to je trosku tazke...)
    21.11.2006 15:37 zs
    Rozbalit Rozbalit vše Re: call graf C kodu
    Jeden program, o kterém vím, je Egypt (http://www.gson.org/egypt/). Používá gcc pro analýzu kódu a pro vlastní vykreslení grafu pak program Graphviz (http://www.graphviz.org).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.