Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Ostatnim radim od ECS ruce pryc.Ano ECS je hodne "problemovy" vyrobce, ale deska K7S5a byla doslova legendou ve sve dobe. Mela vysoky vykon, byla stabilni, velmi levna a byla velmi podporovana komunitou - dokonce pro tuto desku vznikaly neoficialni BIOSY. Zadejte do Googlu "K7S5a" a uvidite
1.) Proč bych měl kupovat drahé paměti když je deska neumí a nevyužiji je.Mam moznost koupit 2ks pameti 256MB DDR266 ECC za 400kc/obe. Normalni bazarove ceny u pameti 256MB DDR266 jsou 400-600kc/ks. Kdyz by pameti fungovali, tak by to pro me byla uspora min. 400kc.
2.) Teoreticky by měly pracovat pouze se nevyužije ten čip s ECCKdyz to takhle opravdu bude fungovat, tak bych byl velice rad. Chtel jsem zde toto slyset od nekoho, kdo to i prakticky vyzkousel.
3.) Někdy v MB nefungují paměti které by tam normálně měly fungovat a použijí se jiné od jiného výrobce a ty tam se stejnými parametry chodit budou.Vim, s timto uz mam plno zkusenosti.
4.) Tady to nevyřešíme obraťte se na nějaký server co se zabývá HW.Jak uz jsem psal, prohledal jsem na googlu hodne serveru zabyvajici se hw, resilo se to hodnekrat, ale odpovedi byly ruzne. Nekdo psal, ze to bude chodit, pouze se nevyuzije ECC. Jiny zase, ze to chodit nebude. Cetl jsem i, ze to bude chodit, i kdyz se spolu nakombinuji ECC a nonECC moduly dohromady. Jinde jsem zase cetl, ze se musi vzdy nakombinovat stejne moduly. To je potom tezke, jak si z techto odpovedi mam vybrat, kdyz si to nemuzu sam bezplatne vyzkouset? Kdybych si to mohl dovolit, tak bych radsi s jistotou koupil "levnejsi" modul nonECC za vic nez "drazsi" modul s ECC za min.
Tiskni
Sdílej: