Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Nabootujte s původním jádrem (doufám, že jste si ho ponechal jako volbu, dokud jste nezkontroloval, že systém s novým korektně naběhne) a zkontrolujte, zda jsou nainstalované všechny moduly, případně ještě jednou použijte depmod
(ale na novou verzi).
P.S.: jestli vám nefunguje ifconfig
, kvůli tomu není potřeba truchlit, horší bude, že vám ta rozhraní nejspíš neukáže ani ip
…
ifconfig
nefunguje - dyt to je uplne jedno. Hlavni je ip
..... ble ip
.. ma syntaxi na BLITI!! ifconfig
už skoro osm let neodpovídá tomu, co se podle něj (ne)má nastavovat, což je u konfiguračního nástroje dost závažný problém. To je jako byste nastavoval netfilter pomocí příkazu ipchains
a tvrdil, že je to tak správně. Vlastně je to ještě o něco horší - ipchains
je obsolete až od jádra 2.4, ifconfig
už od 2.2.
lo
, pochybuji, že se na ten stroj půjde přihlásit pomocí ssh…
Bohužel mám MDV a tedy se mohu jen vyjádřit, co bych dělal v tomto případě v takové situaci - "přejel" to znovu instalací, tedy nechal opět přepsat systémové soubory. Případně bych někam zálohoval disk, abych si s tím moh pozdějš hrát, na volné místo někde na disku.
Jinak by šlo použít pro přenos logů "ven" nějaké live distro - se kterým snad budete mít přístup na net, flashku atd., tedy zároveň i k logům na disku.
baselyout-1.12.6
žádný adresář /lib/rcscripts/net.modules.d/
neexistuje (na jiném Gentoo s baselyaout-1.12.5
existuje).
Zkuste znovu nainstalovat baselayout
emerge -a --oneshot baselayoutPokud by se to pokoušelo stahovat novou verzi, vnuťte mu instalaci té verze, kterou máte právě nainstalovanou a od které máte distribuční soubory. Tím byste měl dostat do pořádku základní inicializační skripty. Uvidíte, co se bude dít dál, možná vám chybí zkompilované nějaké moduly jádra, nebo je máte zkompilované, ale nenahrají se.
etc-update
nebo dispatch-conf
", podle toho, co používáte? To je asi nejpravděpodobnější
# find /etc/ -name "._*"
by vám nemělo nic vypsat. Pokud ano, tak etc-update
a vše v /etc/init.d/
aktualizujte novou verzí.
Další možnost je, že jste si ty skripty při aktualizaci nějak zmršil. Ale spíš se mi zdá, že jsou prostě neaktuální :( /etc/init.d/net.* by neměl hledat functions v adresáři helpers.d, protože functions tam už nějaký čas není.
Nesnažte se asi dávat někam nějaké soubory, aby se to initskriptům líbilo, ony pokud po aktualizaci samy od sebe zmizely, tak k tomu byl asi nějaký důvod, spíš se snažte aktualizovat ty iniskripty, aby nehledaly to, co nemáte.
chroot
něte z LiveCD a emerge --update -av system
a etc-update
. To už musí© pomoct :D
emerge -Cav pam-login
a následně nainstalujte novou verzi shadow emerge -uav shadow
. Ebuild pam-login totiž již není potřeba, akorát překáží, neboť jeho funkci zajišťuje nová verze ebuildu shadow. Samozřejmě se nedoporučuje po odinstalování pam-login a před instalací shadow odhlašovat, neboť je velká pravděpodobnost, že byste se už nepřihlásil.
Tiskni
Sdílej: