Byla vydána verze 31.0 svobodného softwaru OBS Studio (Open Broadcaster Software, Wikipedie) určeného pro streamování a nahrávání obrazovky počítače. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
/usr/local/lib/libxvidcore.a(plugin_lumimasking.o): In function `.L7': plugin_lumimasking.c:(.text+0x1e8): undefined reference to `MAX' collect2: ld returned 1 exit status make: *** [mplayer] Error 1Na googlu jsem nasel jen rusky forum, kde se asi resilo neco podobnyho a z toho sem nic nevycet. Proto budu rad za kazdou radu. gcc (GCC) 4.1.2 20061028 (prerelease) (Debian 4.1.1-19) jadro distribucni 2.6.18-3-686 Dekuji za pomoc.
libmpcodecs/libmpcodecs.a(vd_xvid4.o): In function `decode': vd_xvid4.c:(.text+0xff): undefined reference to `xvid_decore' libmpcodecs/libmpcodecs.a(vd_xvid4.o): In function `uninit': vd_xvid4.c:(.text+0x342): undefined reference to `xvid_decore' libmpcodecs/libmpcodecs.a(vd_xvid4.o): In function `init': vd_xvid4.c:(.text+0x477): undefined reference to `xvid_global' vd_xvid4.c:(.text+0x4e3): undefined reference to `xvid_global' vd_xvid4.c:(.text+0x525): undefined reference to `xvid_decore' libavcodec/libavcodec.a(xvidff.o): In function `ff_xvid_encode_close': xvidff.c:(.text+0x3ff): undefined reference to `xvid_encore' libavcodec/libavcodec.a(xvidff.o): In function `ff_xvid_encode_init': xvidff.c:(.text+0x589): undefined reference to `xvid_global' xvidff.c:(.text+0x64b): undefined reference to `xvid_plugin_lumimasking' xvidff.c:(.text+0x7e6): undefined reference to `xvid_encore' xvidff.c:(.text+0x8cb): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' xvidff.c:(.text+0xa34): undefined reference to `xvid_plugin_single' libavcodec/libavcodec.a(xvidff.o): In function `ff_xvid_encode_frame': xvidff.c:(.text+0xccd): undefined reference to `xvid_encore' libavcodec/libavcodec.a(xvid_rc.o): In function `ff_xvid_rate_control_uninit': xvid_rc.c:(.text+0x29): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' libavcodec/libavcodec.a(xvid_rc.o): In function `ff_xvid_rate_estimate_qscale': xvid_rc.c:(.text+0x128): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' xvid_rc.c:(.text+0x23d): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' libavcodec/libavcodec.a(xvid_rc.o): In function `ff_xvid_rate_control_init': xvid_rc.c:(.text+0x493): undefined reference to `xvid_plugin_2pass2' collect2: ld returned 1 exit status make: *** [mplayer] Error 1jinak jaktoze prehraje xvid soubory kdyz neude mit xvid kodek ?
-lxvid
, a tak podobně Nedávno jsem se s tím setkal.
„kdyby nebyly tak proc by na to byly odlisny kodeky.“Budu parafrázovat: Určitě je rozdíl mezi ANSI C v MSVC++ a ANSI C v GCC. No protože kdyby nebyl, proč by na to byly dva různý kompilátory? Jo a mimochodem, když už, tak stream XviD, ne soubor XviD. Taky máme různé kontejnery, jako AVI, OGM, Matroska a podobně, víme? A soubor tvoří až ty.
Budu parafrázovat: Určitě je rozdíl mezi ANSI C v MSVC++ a ANSI C v GCC. No protože kdyby nebyl, proč by na to byly dva různý kompilátory?ANSI C je pořád ANSI C. Takže když už, tak:
Určitě je rozdíl mezi implementací ANSI C v MSVC++ a implementací ANSI C v GCC.-m.
… ale presto si myslim ze FORMATy (nebo to je snad taky spatne?) jako Divx a Xvid jsou trochu odlisny, kdysi jsem si s tim hral a dosahovaly odlisnych kvalit (tezko rict co bylo lepsi kazdy melo svy chyby a klady) a musel sem na oba mit odlisne kodeky ve windows.Tak to máš pocit nebo domněnku, jediný rozdíl je v kvalitě algoritmů, v přesnosti výpočtu (co do závislosti na kvalitě algoritmů reciproké) a já nevím v čem ještě, ale formát těch dat je totožný. Jo a pak ještě je rozdíl ve FOURCC, což znamená, že lidé s pocity nebo domněnkami opravdu musejí použít jiný kodek – ti ostatní si přepíší FOURCC nebo prostě nakonfigurují svůj oblíbený dekodér, třeba FFmpeg v mém případě, aby se hlásil o slovo i u souborů s FOURCC kódem XVID. FFmpeg je ostatně použit právě i v MPlayeru a díky němu člověk xvidcore ani nic jiného k přehrávání v zásadě nepotřebuje.
… a od ty doby se jich uz na nic neptam, protoze nejsou schopny rict JA NEVIM a stojej si za nakejma svejma pocitama/domenkama.Dobře, nebudu se Tě na nic ptát.
mplayer -vo helpa zkus prozkoušet rozumě vypadající možnosti. Podrobnosti máš v manuálu, já si je z hlavy nepamatuju. na domovských stránkých mplayeru je i html manuál v češtině. -m.
mplayer -vo xv -xineramascreen 1 -fs film.avi
jako zkousel sem toho hodne a primo tuhle kombinaci asi ne. Kazdopadne jsem za to rad, ale furt me trapi to ze se to sekne na dobu presouvani okna v KDE a jeste je takova mala vada na krase to ze titulky u sirokouhlyho videa jsou v tom videu a ne v cernym pasu.. nekde jsem se docet ze to jde udelat pomoci sdl ovladace, ale ten uplne ignoruje ty obrazovky a spusti se pres obe :) (cast na jedny a cast na druhy) no nic jdu spat.. jinak vytizeni cpu je nadhera je to tak 5% sam tomu ani neverim :)
-vop expand=-82:0:41:0
Tie čísla budeš musieť prispôsobiť podľa veľkosti fontu.
-vop expand=0:-82:0:41
alebo -vf expand=0:-82:0:41
-vf expand=0:-100:0:0
a v sadim se ze zejra zjistim i to s tim kde :)
-vf expand=0:-a:0:b
, kde b
je polovica z a
. V takomto prípade sa pridá polovica pridaného miesta nad a polovica pod obraz.
The h option must be an integer: -a Option vf: Error while parsing expand parameter h (-a) Error parsing option on the command line: -vfkazdopadne by bylo nejlepsi kdyby to bylo univerzalni pro vsechny videa abych to moch dat do konfiguraku a nestarat se
-vo sdl:forcexv
alebo -vo sdl -forcexv
(závisí od verzie mplayeru).
DISPLAY=:0.1 mplayer /mnt/data/film.avi -fs -ao alsa:device=hw=1.0
Takhle to prehrava porad a bude fungovat i ten sdl ovladac Navic se nemuze stat ze by zabloudilo okno do televize jako se stavalo predtim a mozna jeste neaka vyhoda na kterou prijdu pozdeji
configure-miky
Tiskni Sdílej: