Emulátory Box86 a Box64 umožňující spouštět linuxové aplikace pro x86 a x86_64 na jiných než x86 a x86_64 architekturách, například ARM a ARM64, byly vydány v nových verzích: Box86 0.3.8 a Box64 0.3.2. Ukázka možností na YouTube.
Byla vydána nová verze 6.1 neměnné (immutable) distribuce openSUSE Leap Micro určené pro běh kontejneru a virtuálních strojů. S vydáním verze 6.1 byla ukončena podpora verze 5.5.
Poslanci dnes ve třetím čtení schválili návrh zákona o digitálních financích. Cílem zákona je implementace předpisů Evropské unie v oblasti digitálních financí, konkrétně nařízení DORA (Digital Operational Resilience Act) o digitální provozní odolnosti finančního sektoru a nařízení MiCA (Markets in Crypto Assets) o trzích kryptoaktiv. Zákon nyní míří k projednání do Senátu ČR. U kryptoměn bude příjem do 100 tisíc Kč za zdaňovací období osvobozen od daně, podobně jako u cenných papírů, a to za podmínky jejich držení po dobu alespoň 3 let.
O víkendu (15:00 až 23:00) proběhne EmacsConf 2024, tj. online konference vývojářů a uživatelů editoru GNU Emacs. Sledovat ji bude možné na stránkách konference. Záznamy budou k dispozici přímo z programu.
Mozilla má nové logo a vizuální identitu. Profesionální. Vytvořeno u Jones Knowles Ritchie (JKR). Na dalších 25 let.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.12 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2026. LTS jader je aktuálně šest: 5.4, 5.10, 5.15, 6.1, 6.6 a 6.12.
Byla vydána nová stabilní verze 3.21.0, tj. první z nové řady 3.21, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou počáteční podporu architektury Loongson LoongArch64.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 100 000 dolarů (2 390 000 korun).
Hurl byl vydán ve verzi 6.0.0. Hurl je nástroj běžící v příkazovém řádku, který spouští HTTP požadavky definované v textovém souboru.
Řešení dotazu:
Medusa (Neodzkousena, mela by byt zdarma pro nekomercni pouziti)
Problem s fonty uz se tu nekolikrat resil, musi se nakopirat win fonty nekam do nejakeho, nevim jakeho, adresare v .wine
ovšem mimo VariCadu
ovšem mimo VariCadukterý je IMHO na práci stejně nepoužitelný jako ostatní linux CADy. Musíš zvážit, jestli chceš seriozně pracovat - potom cad na linux neexistuje, nebo si hrát - potom existuje. To, že vyneseš čáru, a potom ji okótuješ, ještě neznamená, že je to použitelné
Musíš zvážit, jestli chceš seriozně pracovat - potom cad na linux neexistuje, nebo si hrát - potom existuje.To jsou dost silná slova. Takový Pro/Engineer patří do které z těch dvou kategorií?
3D Grafika jak se to vezme... posledni dobou mně přijde, že Blender je schopnější než tak oblíbené 3D Studio Max. Akorát má oproti němu (vlastně všem) dosti rozdílné ovládání které většinu lidí odradí. Přestože mě osobně přijde efektivnější a rychlejší a to už od dřevních dob Blenderu. Maxku ani jiným produktům jsem nikdy nepřišel na chuť, a to ani za doby existence windows na mém počítači.
S filmy je to bída, jediný kvalitnější produkt je cinelerra, s její padavostí ale značně nepoužitelná. UI vypadá příšerně. Dost jsem se při jejím prvním zkoušení zděsil když jsem uviděl ikonky které vypadají jakoby je kreslilo 3-leté dítě v MS Paint. Tady mi ale schází ten dokonalý program, možná ho ale jen neznám.
Na obvody jsem kdysi zkoušel Eagle, ale jaksi se mi rozpadalo grafické rozhraní. Achjo, zase je to GUI...
VariCAD. Cena vypadá velká ale vzhledem k tomu co to umí je nízká. Navíc je výhoda, že je to "domácí produkt" (Liberec) a dá se s nimi v případě potřeby domluvit.
Tiskni Sdílej: