Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Řešení dotazu:
Medusa (Neodzkousena, mela by byt zdarma pro nekomercni pouziti)
Problem s fonty uz se tu nekolikrat resil, musi se nakopirat win fonty nekam do nejakeho, nevim jakeho, adresare v .wine
ovšem mimo VariCadu
ovšem mimo VariCadukterý je IMHO na práci stejně nepoužitelný jako ostatní linux CADy. Musíš zvážit, jestli chceš seriozně pracovat - potom cad na linux neexistuje, nebo si hrát - potom existuje. To, že vyneseš čáru, a potom ji okótuješ, ještě neznamená, že je to použitelné
Musíš zvážit, jestli chceš seriozně pracovat - potom cad na linux neexistuje, nebo si hrát - potom existuje.To jsou dost silná slova. Takový Pro/Engineer patří do které z těch dvou kategorií?
3D Grafika jak se to vezme... posledni dobou mně přijde, že Blender je schopnější než tak oblíbené 3D Studio Max. Akorát má oproti němu (vlastně všem) dosti rozdílné ovládání které většinu lidí odradí. Přestože mě osobně přijde efektivnější a rychlejší a to už od dřevních dob Blenderu. Maxku ani jiným produktům jsem nikdy nepřišel na chuť, a to ani za doby existence windows na mém počítači.
S filmy je to bída, jediný kvalitnější produkt je cinelerra, s její padavostí ale značně nepoužitelná. UI vypadá příšerně. Dost jsem se při jejím prvním zkoušení zděsil když jsem uviděl ikonky které vypadají jakoby je kreslilo 3-leté dítě v MS Paint. Tady mi ale schází ten dokonalý program, možná ho ale jen neznám.
Na obvody jsem kdysi zkoušel Eagle, ale jaksi se mi rozpadalo grafické rozhraní. Achjo, zase je to GUI...
VariCAD. Cena vypadá velká ale vzhledem k tomu co to umí je nízká. Navíc je výhoda, že je to "domácí produkt" (Liberec) a dá se s nimi v případě potřeby domluvit.
Tiskni
Sdílej: