Byl vydán Mozilla Firefox 114.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Nově jsou také na Linuxu podporovány USB FIDO2/WebAuthn bezpečnostní klíče. WebTransport je ve výchozím stavu povolen. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 114 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána červnová aktualizace aneb verze 2023.06-1 linuxové distribuce OSMC (Open Source Media Center). Z novinek lze zdůraznit povýšení verze multimediálního centra Kodi na 20. Na léto je plánováno představení nového vlajkového zařízení Vero, jež nahradí Vero 4K +.
Už zítra 7. června od 17 hodin proběhne SUSE Czech Open House 2023 aneb den otevřených dveří pražské pobočky SUSE. Těšit se lze na komentovanou prohlídku nebo přednášku o spotřebě procesorů.
Na vývojářské konferenci Applu WWDC23 byla představena řada novinek (cz): brýle Apple Vision Pro, MacBook Air 15” s čipem M2, Mac Studio s čipem M2 Max nebo M2 Ultra, Mac Pro s čipem M2 Ultra, iOS 17, iPadOS 17, macOS Sonoma, watchOS 10, …
Chystá se poslední jarní Virtuální Bastlírna. Nachystejte si ledové kávy, mojita a vodní chladiče a pojďte se se strahovskými bastlíři pobavit o technice a bastlení! Ptáte se, co mají bastlíři za novinky? Například se ukázalo, že OLED s SSD1306 ve skutečnosti nejsou nutně jen černobílé. Vyšla také nová verze KiCADu včetně betaverze pluginu pro tvorbu databázových knihoven pro KiCAD v InvenTree a na internetu se objevil USB
… více »6. červen je dnem za skutečný internet (neboli Světový den IPv6). Již tradiční příležitost urgovat svého ISP, kdy zavede do sítě IPv6, ale také příležitost šířit osvětu i mezi netechnické uživatele. V současnosti má IPv6 v ČR jen cca 20 % uživatelů (podle statistik společností Akamai a Google).
Festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí Maker Faire Prague 2023 proběhne o víkendu 10. a 11. června na Výstavišti Praha.
Byla vydána verze 8.18 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Projekty Blink a Blinkenlights dospěly do verze 1.0. Jedná se o x86-64-linux emulátor a jeho TUI nadstavbu sloužící jako debugger. Blink je v porovnání s qemu-x86_64 menší a rychlejší.
Bylo potvrzeno, že Debian 12 s kódovým jménem Bookworm vyjde v tuto sobotu 10. června.
init 2
zadejto jako root
startxjsi zkusil?
dpkg-reconfigure jméno_balíčku
- píšeš, že jsi nainstaloval 3.1, takže za jméno balíčku pravděpodobně budeš dosazovat dpkg-reconfigure xserver-xfree86
Mělo by znovu projít všechna nastavení od ovladače pro grafiku (k příspěvku jinde - VESA je tam proto, že by měla fungovat vždycky) až po vstupní zařízení pro myš.
Potom se odhlaš (logout
), přihlaš jako normální uživatel (ne root) a zkus startx
. Když to nepůjde, vypisuj sem jenom ty hlášky, které začínají (EE)
apt-get install kde-core kdm
(nainstaluje grafické prostředí KDE, pokud chceš jiné, např. Gnome, musíš si zjistit, jak se ty balíky jmenují na http://packages.debian.org)
jak to přerozdělit aniž bych to pokazil(ubral oddílu pro windows cca 300 mb a přidal je oddílu s debianem)?To bohužel asi nepůjde... vím, že instalátor umí sebrat kus místa z oddílu pro Windows (FAT i NTFS) a pak z toho udělat oddíl pro Linux, ale to se musí udělat při instalaci (tj. předtím, než se na ten disk začne kopírovat)
některé balíčky gnome se tam nenainstalovaly(ale asi jen 20)...ty ram asi pak budou taky potřeba...co?Kdoví?
/var/cache/apt
(nebo /var/cache/aptitude
?) a promazat ty, které jsou již nainstalované. Tím bys mohl ušetřit nějaké místo na to, aby se ti tam vešlo těch zbývajících dvacet.
(Poznámka: to promazání by mohlo udělat aptitude, ale nevím jak mu to říct)
Tiskni
Sdílej: