abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:22 | IT novinky

    Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Pozvánky

    Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Nová verze

    86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 15:55 | Nová verze

    Alliance for Open Media vydala verzi 1.0.0 specifikace svobodného videoformátu AV2. Jean-Baptiste Kempf, prezident neziskové organizace VideoLAN stojící za svobodným multiplatformním multimediálním přehrávačem a frameworkem VLC, představil na svém blogu dekodér AV2 s názvem dav2d.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 15:00 | Nová verze

    V aktuálním přehledu vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) bylo oznámeno vydání nové verze 0.2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.5. 14:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.5.1. Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1794 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: bezproblémový board

    5.2.2007 18:17 myšák | skóre: 26 | blog: EmentuX | Ostrava
    bezproblémový board
    Přečteno: 136×

    Zdravím, proletěl sem sekci HW tady na ábíčku i místní dikuze, ale informace tady jsou buď neaktuální nebo trošku mimo moji cílovou oblast. Sháním nějakou levnější bezproblémovou základní desku, která by jela bez nějakých harakiri pod Linuxem. Potřebuji postavit sestavu pro "kancelářské účely", tzn. nejde ani tak o výkon, jako o co nejlepší spolehlivost (počítač pojede nonstop).

    Předpokládám nějakou variantu Intel chipsetu (i845, i865) s integrovanou grafikou. Prošel sem si aktuální nabídky e-shopů, ale pokud jsem už k vybraným deskám náhodou něco na Googlu našel, tak skoro každá deska v současné nabídce měla problém ať už se síťovou kartou popř. ACPI apod.

    Chtěl sem se proto zeptat, jestli někdo nemáte vyzkoušenou některý z momentálně na trhu dostupných motherboardů a mohli byste se podělit o info... Zkoumal sem desky Gigabyte 8I945GZME-RH, Gigabyte 945PLM-S2, Asus P5GZ-MX apod. s chipsety i945GZ. Nerad bych koupil něco, co pak budu muset se skřípěním zubů a šedivými vlasy přiohýbat na posledním experimentálním kernelu apod. :-(.

    Díky za pomoc.

    Je nesmírně těžké být idiotem, konkurence je obrovská...

    Odpovědi

    6.2.2007 03:46 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bezproblémový board
    Třeba ASUS M2NPV-VM já jsem s ní žádné potíže neměl po upgrade biosu a upgrade FC6 64b.

    :-)
    6.2.2007 06:20 Radek Trnka | skóre: 26 | blog: Jen_tak | kousek od ČB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bezproblémový board
    Osobně jsem kupoval před nedávnem taky Asus, asus-m2n-e. Nemá sice integrovanou grafiku, ale jinak mohu doporučit. R
    Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou. -- Steven Wright one Liners
    6.2.2007 09:47 DNA
    Rozbalit Rozbalit vše Re: bezproblémový board
    Taky bych vzal ASUS, k mojí desce mají na stránkách ke stažení modul k síťovce a starou alsu :o)))

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.