Stability AI představila SDXL Turbo, tj. umělou inteligenci pro generování obrázků z textového popisu v reálném čase, viz ukázka na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové major verzi 6. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení a na GitHubu (6.0.0, 6.0.1).
S eDoklady lze mít od ledna 2024 občanku v mobilní aplikaci [Digitální a informační agentura – DIA].
Google představil novou doménu nejvyššího řádu: .meme. Viz například knowyour.meme nebo find.meme.
IKEA představila 3 senzory pro chytrou domácnost: senzor na dveře a okna PARASOLL, bezdrátový pohybový senzor VALLHORN a senzor úniku vody BADRING. Budou kompatibilní s Home Assistant?
Weston, referenční implementace kompozitoru pro Wayland, byl vydán ve verzi 13.0.0. Přehled novinek v oznámení.
Laboratoře CZ.NIC vydaly novou verzi 4.23.0 aplikace Datovka, tj. svobodné multiplatformní desktopové aplikace pro přístup k datovým schránkám a k trvalému uchovávání datových zpráv v lokální databázi. Přidána byla podpora pro velkoobjemové datové zprávy (VoDZ) a pro typy datových schránek PFO_ARCH, PFO_AIAT a PFO_AZI. Další novinkou je pamatování velikosti dialogových oken, pozice ovládacích prvků, šířek sloupců a řazení položek
… více »Distribuce Tails specializující se ochranu online soukromí uživatele byla vydána ve verzi 5.20. Mimo jiné aktualizuje Tor Browser (13.0.4) a Thunderbird (115.5), opravuje několik chyb.
Bylo rozhodnuto, že Red Hat Enterprise Linux 10, jehož vydání je plánováno na první pololetí 2025, bude už bez X serverů. Zůstane pouze Xwayland.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla minulá týden vydána v nové verzi 2.0.0. Zásadně bylo zmodernizováno uživatelské rozhraní. Přibyla možnost přepínat aplikaci mezi světlým a tmavým režimem. Současně byl publikován rozhovor QaA: Projekt Datovka očima vývojářů.
/etc/default/rcSa to položku
UTCna opak současného nastavení a rebootovat. Druhá možnost je ručně nastavit čas (
date -s 15:00
), ale pak by se Ti mohl rozcházet čas v BIOSu.
Roman
#
# Defaults for the boot scripts in /etc/rcS.d
#
# Time files in /tmp are kept in days.
TMPTIME=0
# Set to yes if you want sulogin to be spawned on bootup
SULOGIN=no
# Set to no if you want to be able to login over telnet/rlogin
# before system startup is complete (as soon as inetd is started)
DELAYLOGIN=yes
# Set UTC=yes if your system clock is set to UTC (GMT), and UTC=no if not.
UTC=yes
# Set VERBOSE to "no" if you would like a more quiet bootup.
VERBOSE=yes
# Set EDITMOTD to "no" if you don't want /etc/motd to be editted automatically
EDITMOTD=yes
# Set FSCKFIX to "yes" if you want to add "-y" to the fsck at startup.
FSCKFIX=no
co tam mam presne opravit? / zmenit?
# Set UTC=yes if your system clock is set to UTC (GMT), and UTC=no if not. UTC=yesTak tam zkus tu druhou možnost, jak Ti radili.
# Set UTC=yes if your system clock is set to UTC (GMT), and UTC=no if not.
..nastavte UTC=yes, pokud systémové hodiny jsou v UTC (GMT), nebo UTC=ne poukud NEjsou.
UTC=yes tedy nastavte na UTC=no, protože systémové hodiny ve vašem počítači patrně NEJSOU v UTC. Pokud na stejném PC provozujete i Windows, tak je v zásadě jisté, že ty hodiny NEJSOU v UTC, nýbržto jsou v lokálním tedy místním čase, který je o hodinu posunutý.
[petr@soban ~]$ date Čt bře 29 19:40:39 CEST 2007 [petr@soban ~]$ /sbin/hwclock Čt 29. březen 2007, 19:40:42 CEST -0.681334 seconds [petr@soban ~]$U obou by jste měly dostat správný čas, pokud někde není potom může být problém že třeba při resetu se nezapisují SW hodiny do HW hodin v biosu, nebo OS nebere tu proměnnou na vědomí a potom má zmatek v tom co je lokální a co GMT čas.
jarus:# date Thu Mar 29 20:53:15 CEST 2007 jarus:# hwclock Thu 29 Mar 2007 08:53:23 PM CEST -0.576852 seconds jarus:#tak vazne nevim.. ze by byl spatne nastaven i cas v biosu? jde to nastavit na dalku i v biosu? dekuji
ntpdate
, radši si spusťte trvale xntpd
.
ntpdate
, radši si spusťte >trvale xntpd
.
a jak to trvale zpustim?
dekuji
stratum 0 je krabička která přijímá časový signál z gps nebo rádia atd.. stratum 1 je server, pro nějž je zdrojem času ta krabička a slouží jako zdroj času výhradně stratum 2 serverům stratum 2 je server, pro nějž je zdrojem času stratum 1 server a slouží m.j. jako zdroj času koncovým klientům případně stratum 3 serverům atd.stratum 2 server na cesnetu se jmenuje tak.cesnet.cz, jak pustit xntpd nevím, mám jiné distro, Nakonfigurovat a /etc/init.d/xntpd start nebo tak něco.
Tiskni
Sdílej: