Anthony Enzor-DeMeo je novým CEO Mozilla Corporation. Mozillu převzal po dočasné CEO Lauře Chambers. Vybudovat chce nejdůvěryhodnější softwarovou společnost na světě. Firefox by se měl vyvinout v moderní AI prohlížeč.
Byla vydána nová verze 9.20 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Vypíchnout lze například nový balíček RustDesk Server pro vzdálený přístup.
Jonathan Thomas oznámil vydání nové verze 3.4.0 video editoru OpenShot (Wikipedie). Představení novinek také na YouTube. Zdrojové kódy OpenShotu jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení je i balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo na spouštění a spustit.
Byla vydána nová verze 1.6 otevřeného, licenčními poplatky nezatíženého, univerzálního ztrátového formátu komprese zvuku Opus (Wikipedie) a jeho referenční implementace libopus. Podrobnosti na demo stránce.
Vojtěch Polášek představil Vojtux, tj. linuxovou distribuci pro zrakově postižené uživatele. Vychází ze spinu Fedory 43 s desktopovým prostředím MATE. Konečným cílem je, aby žádný Vojtux nebyl potřeba a požadovaná vylepšení se dostala do upstreamu.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) druhá RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 160 (pdf).
Izrael od února zakáže dětem používat v prostorách základních škol mobilní telefony. Podle agentury AFP to uvedlo izraelské ministerstvo školství, které zdůraznilo negativní dopady, které na žactvo používání telefonů má. Izrael se tímto krokem přidává k rostoucímu počtu zemí, které dětem ve vzdělávacích zařízeních přístup k telefonům omezují.
Internetová společnost Google ze skupiny Alphabet pravděpodobně dostane příští rok pokutu od Evropské komise za nedostatečné dodržování pravidel proti upřednostňování vlastních služeb a produktů ve výsledcích vyhledávání. V březnu EK obvinila Google, že ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje na úkor konkurence vlastní služby, například Google Shopping, Google Hotels a Google Flights. Případ staví Google proti specializovaným
… více »Byl oznámen program a spuštěna registrace na konferenci Prague PostgreSQL Developer Day 2026. Konference se koná 27. a 28. ledna a bude mít tři tracky s 18 přednáškami a jeden den workshopů.
Z toho co sa pisalo na nete som pochopil ze to je kvoli tomu, ze i386 verzia pythonu ma zle napisanu RPM hlavicku - v ktorej chyba informacia o tom "exporte" (prasata fedoraci :-/, spravit chybu v takom dolezitom balicku a nebyt schopny to opravit za tyzden).Tak po tomhle příspěvku bych se přetrhl to opravit.
aj ja, vediet este ako... ked fedorakom sa taketo veci stavaju nejak casto, tentokrat musel povedat svoj nazor... ospravedlnujem sa dotknutym
teraz som pozeral, ze ten balik snad vydali uz v novembri 2006, tak to je divne, ze sa to zacalo prejavovat az teraz (podotykam ze nie som jediny)
[root@mk-studio sysconfig]# uname -a Linux mk-studio 2.6.20-1.2944.fc6 #1 SMP Tue Apr 10 17:46:00 EDT 2007 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux [root@mk-studio sysconfig]# rpm -q python python-2.4.4-1.fc6
To ze nie som jediny ukazuje aj spomenuta bugzilla
vyriesil som to teda, zatial, nainstalovanim iba x86_64 verzii kdeutils a kdeedu... potom uz yum install kdeutils nekrici a tvari sa ze to je nainstalovane
bordel... snad sa to aspon po najblizsich updateoch bude tvarit funkcne
nepodarilo sa mi ani skompilovat i386 verziu pythona zo src baliku, zomrelo to na niecom akoze "compiler can't create executable".. tiez som to dalej neriesil, ked uz to slo horespomenutym sposobom...
Tiskni
Sdílej: