Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Dobrý den,
řešíme ve firmě nelehký problém. Máme komerční a uzavřený produkt, kterým nabízíme našim zákazníkům jako řešení. V poslední době je čím dál větší tlak na uvolnění zdrojových kódů. Problém je ovšem v tom, že je v našem oboru veliká konkurence a obáváme se zneužití námi uvolněného kódu konkurencí.
Teď k mé otázce.
Existuje nějaká licence, která by zaručovala zákazníkovi (a nikomu jinému) možnost nahlédnutí do zdrojových kódů a přitom jsme neriskovali to že nás konkurence "vykrade" ?
Předem děkuji za odpověď,
Korecký
Existuje nějaká licence, která by zaručovala zákazníkovi (a nikomu jinému) možnost nahlédnutí do zdrojových kódů a přitom jsme neriskovali to že nás konkurence "vykrade"?Můžete použít GPL (resp. duální licencování), ale ta zaručuje vašim zákazníkům možnost redistribuce programu dál, což nevím, zda by vám vadilo. Ale zda ji konkurence nevykrade ... to záleží hlavně na tom, zda ji bude respektovat, tohle žádná licence zaručit nemůže.
Licencování pod GPL nepřipadá v úvahu, jelikož by ji mohl zákazník šířit dále pod GPL.
Chceme našim zákazníkům umožnit nahlédnutí do kódu, ale nemůžeme si dovolit plošné uvolnění, to by firmu položilo.
Nejedná se o nějaký krabicový produkt, ale obrovský informační systém, v kterém je ukryto know-how analytiků za 15let. A to je to co dává našemu produktu ohromnou výhodu proti konkurenci.
Jak jsem již psal, nejedná se o krabicový produkt, ale řešení na míru (víme kdo si produkt kupuje), navíc se bavíme o cenách řešení v řádech mil. korun.
Každopádne, celá táto téma nemá s otvoreným softvérom nič spoločné, takže asi nie ste na správnom fóre.
Myslím že to má přímou souvislost, Open source znamená:
Open source nebo také open-source software (OSS) je počítačový software s otevřeným zdrojovým kódem. Otevřenost zde znamená jak technickou dostupnost kódu, tak legální dostupnost - licenci software, která umožňuje, při dodržení jistých podmínek, uživatelům zdrojový kód využívat, například prohlížet a upravovat.
Nic se tam nepíše o tom, že to má být zadarmo, nebo že kód musí být volně stažitelný z internetu, když přeci zákazníkovi dám zdrojový kód k dispozici s tím že je to jen pro něj, tak je to open source. Nebo se pletu ?
1. Free Redistribution
The license shall not restrict any party from selling or giving away the software as a component of an aggregate software distribution containing programs from several different sources. The license shall not require a royalty or other fee for such sale.
Licencování pod GPL nepřipadá v úvahu, jelikož by ji mohl zákazník šířit dále pod GPL.To mohl, ale na druhou stranu by zákazník musel být úplný idot, aby zdrojáky od draze zaplaceného řešení na míru rozdával každému na potkání. Nicméně, pokud to chcete mít opravdu posichrované, tak bych do toho netahal žádné opensource ani GPL a normálně bych sepsal smlouvu, že zákazník dostává kromě vlastního řešení i jeho zdrojový kód, který si může pro vlastní potřebu studovat a upravovat, ale nesmí jakýmkoliv způsobem dál šířit tento kód, odvozené dílo ani program vzniklý kompilací tohoto kódu ani kódu odvozeného. Nebo tak něco.
To mohl, ale na druhou stranu by zákazník musel být úplný idot, aby zdrojáky od draze zaplaceného řešení na míru rozdával každému na potkání.Proč rozdával, stačí, když to bude prodávat za 75 % původní ceny.
Děkuji všem za vaše názory.
Po přečtení této konference se přikláním k řešení "smlouva se zákazníkem", která ošetří jak může zákazník nakládat se zdrojovými kódy.
Ještě jednou děkuji za vaše reakce.
Tiskni
Sdílej: