Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Wengo funguje jen tak napul. Mam Debian unstable a je to des a hruza. Uz jsem to prestal resit a zacnu ho pouzivat az bude alespon tak stabilni jako skype.
Rad bych vedel co tam ty vyvojari delaji? Cloveka akorad stve, ze vzdy windows verze jsou trikrat lepsi a stabilnejsi nez linux vezre. A to v pripade skoro kazdeho openSource software, ktery je pro obe verze.
Spise to vidim tak, ze nikdo neumi nic poradne naprogramovat pro Linux. Staci zminit problem se zvukem jak u skypu, tak vengo atd.
Pak samozrejme absolutni roztrousenost Linuxovych distribuci, kde ta aplikace nejde odladit a poradne nainstalovat, protoze kazdy Linux je jiny.
A priklad? V mem distru je toho spousta co spatne funguje, je to nejednotne (gnome aplikace a kde aplikace) sem tam po updatu prestane neco fungovat. Clovek by si myslel, ze kdyz se nekde vyda stabilni aplikace, tak ze to bude fungovat. Bohuzel u Linuxu to je jinak nez u Windows. V Linuxu se stava jiz stabilni aplikace stabilni az za dva roky, kdy je distribuce oznacena jako stabilni. Avsak takova aplikace se uz moc nepouziva. Mluvim o uzivatelkych aplikacich jako treba Thunderbird 2.0, ktery ve windows funguje bez sebemensich problemu, ale v Linuxu se mi vse ztratilo, nemohl jsem importovat stary profil atd.
I kdyz mam Linux rad a pouzivam ho, tak verze distra pro dnesniho uzivatele (minim takoveho uzivatele ktery chce pouzivat nove avsak uz stabilni programy) povazuji za vysoce nestabilni vec. Kam se to sere na stabilitu aplikaci ve windows.
A stabilita OS pro normalniho uzivatele? Na tu sere pes, protoze ta je totozna u kazdeho OS. Uzivatele nezajima OS. Uzivatel chce pracovat pohodlne v programu.
A nakonec zminim slabost programu, kde windows verze ovladaji milion dalsich funkci, o kterych se muze linuxove verzi jen zdat. Proste vyvoj pro windows jde asi rychleji a jednoduseji nez vyvoj pro Linux. Proto se nam vsem muze tak akorad zdat o tom, ze Linux se pohne nekam dal, nez je ted.
Samozrejme souhlasim se vsim. To ale nemeni nic na tom faktu co jsem psal. Je to skoda, protoze hlavne openSource programy by mely byt programovany prevazne pro Linux a pak teprve pro Windows. Ale zase na druhou stranku je to vec kazdeho programatora.
Osobne bych si kolikrat i koupil nejaky program, ktery funguje bez problemu a je to co hledam. Tam trosku take nastava problem, protoze na Debian si asi nikdy nic nekoupim, protoze to zadna firma podporovat nebude. Kdyby byl Linux jednotny, tak je jeden balik, ktery je na kazdou distribuci.
Tiskni
Sdílej: