Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ahoj, potreboval bych doporuceni na knihy o
Dekuju za odpoved. Knihy jsem si chtel koupit hlavne proto, ze se mi necte zrovna nejlepe z monitoru a taky abych mohl studovat napr. v MHD. Ale s temi tutorialy a howto mate pravdu. Zatim jsem si koupil pouze knihu MySQL - Pruvodce zaklady databazoveho systemu no a mam z ni rozpolcene pocity, je tu hodne chyb, spousta prikladu na tabluky, ktere tu nejsou, takze clovek musi premyslet jakou asi tabulku mysleli, atd...
Asi vazne zustanu u tech tutorialu. Kazdopadne jeste jednou diky za odpovedi,
Neřekl jsi v jakém jazyce knížky požaduješ Pokud v češtině tak je obrovský problém s velice rychlým zastaráváním informací. Co se týče Debianu, tak si myslím, že nejaktuálnější zdroj informací je dokumentace. Jinak knížek o administraci je spousta, ale vesměs se stále opakují, případně v jedné chybí to a v druhé to. Každopádně podle mě knihu Linux - Kompletní příručka administrátora stojí za to mít v knihovně. Počítej s tím, že žádná kniha není samospasitelná a většinou poslouží pouze jako odrazový můstek. A více se dozvíš pouze léty praxe. Jsou věci, které si zkrátka nejde načíst, ale musí se prožít
Asi bude nejlepší, když si na NETu vybereš něco co by se Ti mohlo líbit, pak zajdeš do knihkupectví a knížku si prolistuješ. Vyhnul bych se tenkým knížkám a šel do tlustých bichlí od ComputerPressu, i přes někdy zbytečnou omáčku jsou to tak tlusté knihy, že se v nich najde vždy něco zajímavého. Bohužel dost často velice okrajově, protože se snaží pokrýt příliš široké spektrum...
Tiskni
Sdílej: