Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesorem AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
1.otazka: vybral som si spravne ubuntu, alebo by ste mi odporucili nieco ine(distribuciu)..vzhladom na to ze som len nOOb a s unixom a linuxom mam min. skusenostiUbuntu pro začátečníka je OK.
2.otazka: vyplati sa mi instalovat 64bit verziu, alebo to nema zmysel.. podpora ovladacov.. programy, a problemy s nimi, pripadne s hramiNo, pro 32-bitové hry a programy budeš stejně potřebovat 32-bitové knihovny, to je jasný. Tak je to na tobě.
3.otazka: windowsacke emulatory dokazu plne nahradit win XP co sa tyka 3D hier pre platformy WIN XP, a co hry pre OpenGL..?To není pravda, Wine ani Cedega zdaleka nerozjede všechny Windowsí hry. Když hra používá OpenGL, tak je to jenom dobře.
aha, tak to jo, ja totiz ne...
toto se mi líbí ...(wiki.archlinux.org) :Yes! BUT: Our goal is to be the most bleeding edge distribution around! 32-bit is old fashioned. We want Arch64 to be modern and pure 64-bit. So we don't have a Multilib system.
Kdysi snad nebyl Flash pro 64bit, ale uz myslim je.Není, jsou pouze nepoužitelný open-source alternativy. Pro 64-bit Konqueror je použitelným řešením třeba 32-bit nsplugins a pro Firefox je nějakej nspluginwrapper, kterej prej taky funguje.
Tiskni Sdílej: