Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Byla vydána nová stabilní verze 3.19.0, tj. první z nové řady 3.19, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Z novinek lze vypíchnou podporu Raspberry Pi 5.
Altap Salamander (Wikipedie), dvoupanelový správce souborů pro Windows, byl uvolněn jako open source pod názvem Open Salamander. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
Společnost JetBrains představila (YouTube) svou umělou inteligenci JetBrains AI a nástroj AI Assistant v IDE.
Byla vydána nová verze 255 správce systému a služeb systemd (GitHub, NEWS). Z novinek lze vypíchnout například novou službu systemd-bsod.service.
Google představil Gemini, svůj největší a nejschopnější model umělé inteligence.
openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
http://www.abclinuxu.cz/blog/neblog/2006/12/9/161078
) a vsechno jelo v pohode, vcetne zvuku. Problem nastal pri opetovnem spusteni pocitace, kdy se mi nezobrazily horni ani dolni pracovni listy. A bez nich nevim jak se dostat k synpaticu abych ty knihovny odstranil (dle meho jsem jich nainstaloval asi nejak moc). Muze mi nekdo poradit jak spustit synaptic pres konzoli, nebo nejak odstranit knihovny. Napadlo me taky ze ty knihovny hapruji s grafickou kartou. Zkousel jsem vyhledat podobny problem na netu ale bohuzel jsem nenasel nic. Byl bych rad, kdyby mi mohl poradit nejaky Xfce uzivatel. Dekuji.
Parametry:
xubuntu 7.04, Xfce, asus f3tc - ap087 (AMD Turion 64, LCD 15.4" 1280x800, 1x1024MB DDRII, 120GB, 5400rpm, DVDRW SuperMulti DL,WiFi 802.11b/g + LAN 10/1000
BlueTooth v2.0, nVidia Go 7300 256MB TurboCache (128MB nesdílených),CMOS kamera 1.3M,
Tiskni
Sdílej: