Lze získat roota pouze se zapalovačem? Ano, lze.
Konference LinuxDays 2024 proběhne již tento víkend 12. a 13. října v Praze. Na programu je spousta zajímavých přednášek a workshopů, zástup zajímavých osobností a stánky řady projektů: Fedora, openSUSE, vpsFree.cz, Mozilla, brmlab, OpenAlt a mnoho dalších. Vstup zdarma.
Představeny byly oficiální Raspberry Pi microSD karty třídy A2 a silikonový kryt na Raspberry Pi 5.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.9.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat klávesnice, notebooky, myši, podložky pod myš, keypady, sluchátka a další zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
rsync --dry-run ...
?
2) man diff
, prázdné řádky imho lze, ale komentáře to asi automaticky nepozná a náhodné pořadá řádku to nechápu.
ale komentáře to asi automaticky nepozná a náhodné pořadá řádku to nechápu
Tak by je asi stačilo na začátku odfiltrovat - prázdné řádky vyhází sed '/^$/d'
a pokud jsou to jednořádkové komentáře (což asi v konfiguračních souborech budou), tak zkusit sed '/^[ \t]*#/d'
(pro komentář typu #
).
Náhodné pořadí řádků bych řešil oklikou - nejdřív seřadit, pak porovnat. Teoreticky by potom šlo i vrátit původní pořadí (srovnáním s původní verzí). Jde o to, jak to (ten soubor) vypadá prakticky...
-b --ignore-space-change Ignore changes in the amount of white space. -w --ignore-all-space Ignore all white space. -B --ignore-blank-lines Ignore changes whose lines are all blank. -I RE --ignore-matching-lines=RE Ignore changes whose lines all match RETo poslední (regexp) by se mohlo hodit i pro ty komentáře... Lidi RTFM, to je základ a tohle jsou elementární věci :)
Sorry, nechtěl jsem nijak popudit (nebo tak něco) - ten sed bylo první, co mě napadlo a teprve, když jsem to odeslal, tak mi došlo, že diff tohle musí zvládnout taky. Ale byl jsem líný to opravovat. Takže znovu omluva.
sort
a pak diff
.
Tiskni Sdílej: