Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
Na portu SMTP server naslouchá a vyjednává spojerní, vlastní komunikace pak běží na vyjednaném portu.To si pletete s
FTP
. SMTP
komunikace s veřejnými servery je vždy na cílovém portu tcp/25 – klient na něj naváže spojení a data (e-mail) se odesílají v rámci tohoto spojení.
tcpdump
em můžete zaznamenat, kdy se spojení přeruší – zda opravdu po začátku odesílání příloh. Zkusil bych také jako přílohu poslat krátký obyčejný textový soubor, s tím by případný antivir měl být rychle hotový. Můžete se také pokusit odeslat e-mail s přílohou přímo z vašeho serveru, nejspíš to bude dělat to samé.
Konfigurace je tedy taková, že v poštovním klientu máte jako SMTP server nastavenou IP adresu vašeho serveru, na které se dělá DNAT a SNAT na SMTP server poskytovatele? Nebo jde o nějaký "amatérský" SMTP server?V klientovi je jako adresa mailserveru nastavena přímo jeho adresa v Internetu. Na mém serveru, který pro klienta potom funguje jako default gateway, je definován SNAT - to je tak proto, aby paket prošel přes síť providera, jehož routery do Internetu propustí pouze pakety z IP adresy mého serveru. Mailserver patří hostingové společnosti, u které je umístěn web organizace a při té příležitosti i mail schránky pro její doménu. Problém jsem už konzultoval s jeho adminem, o žádném nastavení, které by podobný problém tak nějak "zaručeně" způsobovalo, nevěděl. Odeslání krátkého textového souboru a odeslání přímo ze serveru vyzkouším během odpoledne (teď u toho nejsem) a napíšu, co jsem zjistil. Zkusím taky poslat totožný email přes stejný mailserver, ale z jiné sítě.
Tiskni
Sdílej: