Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
Pro některá hesla používám správce hesel (password managery). Problém je, že nevím o žádném slušném správci hesel, který by byl multiplatformní (konkrétně mi jde o Linux a Windows, MacOS X by byl prima, ale není to úplně nutné).
Co používáte vy?
Velmi potřebnou funkcí je minimalizace do ikony na liště a „auto fill“, tzn. vložení uživatelského jména a hesla a odeslání formuláře při stisku klávesové zkratky.
Jo, o KeePass vím. Windows verze vypadá opravdu hodně dobře. Bohužel, unixová verze (KeePassX) už zdaleka tak pěkná není. Má podstatně méně funkcí, nejsem si jistý, jestli je vůbec ještě vyvíjena (verzi 0.2.2 už jsem zkoušel před hodně dlouhou dobou a pořád je to nejnovější dostupná verze). A když jsem KeePassX zkoušel, tak jsem měl problémy ho na svém systému vůbec rozchodit. Celý program na mě navíc nepůsobil vůbec dobře a „důvěryhodně“ (což je u bezpečnostního software dost podstatná vada na kráse).
Nemá auto fill.
Tak mi to nakonec nedalo a vyzkoušel jsem pod Linuxem KeePassX znovu, když už jsem na KeePass přešel na Windows (mimochodem na této platformě jednoznačně doporučuju – spousta funkcí, bezva provedení, open-source).
Tentokrát instalace proběhla bez problémů z RPM balíčku. (Tedy chyběla jedna knihovna a musel jsem si ručně zjistit a nainstalovat balíček, který ji obsahoval, ale to nestojí za řeč.) Program po spuštění funguje a tváří se stabilně. Chybí sice možnost minimalizace do ikony a ani auto fill není úplně spolehlivý (a pohodlí provedení Windows verze se ani nepřibližuje), ale použitelné to je. Pořád je to lepší než libovolné jiné řešení, o kterém bych věděl.
Navíc se na stránce KeePassX objevila informace, že vývoj není mrtví a pracuje se na další verzi. Snad se tedy KeePassX ještě časem zvrávorá.
Tímto tedy měním status dotazu na „vyřešeno“.
Tiskni
Sdílej: