abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1995 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???

    29.10.2007 10:36 majklvee | skóre: 6
    Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Přečteno: 576×
    Dobry den, mam nasledujici problem. Na OpenSUSE 10.3, kde je GlibC verze 2.6 bych potreboval spoustet programy, ktere vyzaduji verzi 2.3.x, resp. pod 2.6.x nejedou. Z ruznych diskuzi jsem vycet, ze downgrade GlibC knihoven neni uplne dobry napad, tak by me zajimalo jak to resit. Diky za pomoc.

    Odpovědi

    29.10.2007 10:56 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Preinstaluj system. :-D Po tom downgradu ti stejne nic jinyho nezbyde. Nebo si najdi fungujici nahradu za ty rozbity aplikace.
    29.10.2007 11:02 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    pekompiluj si ty aplikace ze zdrojovych kodu proti glibc 2.6 a mas po problemu .....
    USE="-gnome -kde";turris
    29.10.2007 11:03 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    pekompiluj si ty aplikace ze zdrojovych kodu proti glibc 2.6 a mas po problemu .....
    No, to ale nejdriv musis mit ty zdrojove kody :-) Coz obvykle u aplikace vyzadujici glibc-2.3 nemas, protoze to je priprietarni crap na ktery vyrobce kasle.
    29.10.2007 11:12 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    No to prave nejde, nemuzu kompilovat, protoze nemam zdrojaky - jedna se o komercni sw, ke kteremu je instalator. Tak to me asi nezbyde nez si najit distro kde je glibc ve verzi 2.3!?
    29.10.2007 11:23 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    A co takhle virtualizace? Resp. přes nějaký chroot by to nešlo?
    29.10.2007 12:06 Milan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Nejde proste jenom nainstalovat glibc potrebne verze? Myslim ze by melo byt mozne mit vice verzi glibc vedle sebe...
    29.10.2007 12:19 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Dobra, vyzkousim ;)
    29.10.2007 12:20 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Tak bohuzel: nepovoli mi to instalovat starsi balicek nez mam - koliduje :(
    29.10.2007 12:32 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    No přes balíčky to asi nedáte - kór na Suse..
    29.10.2007 12:35 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Zkusim tu virtualizaci (myslim ze Suse 9.3 ma glibc 2.3), ale to je reseni :(
    29.10.2007 15:39 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    nemate nahodou tuseni jak to provest? rozchodil jsem to ve virtualnim Suse9.3, ale radeji bych to mel pod 10.3, predevsim kvuli rychlosti.
    29.10.2007 15:51 Jiří J. | skóre: 34 | blog: Poutník | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Neinstalovat starší glibc z balíků? Nebo chroot? man chroot
    29.10.2007 16:46 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Neinstalovat starší glibc z balíků?
    Ne!!!
    Jan Drábek avatar 29.10.2007 22:42 Jan Drábek | skóre: 41 | blog: Tartar | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Nainstalovat glibc jiné verze než distribuční (...) by bylo to poslední co by jste ve svém systému udělali...

    Mám praktické zkušenosti - dost čerstvé...
    01010010 01000101 01010000 01101100 01001001 00110010 01000100 01100101 01010110
    30.10.2007 15:09 Jiří J. | skóre: 34 | blog: Poutník | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    No já také před pár měsíci po nepovedeném upgradu "by swaret" z live CD obnovoval starší binárku bashe, abych alespoň nabootoval .. a "to poslední" to nebylo..
    30.10.2007 15:06 Jiří J. | skóre: 34 | blog: Poutník | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Myslel jsem do toho chrootu :-)
    29.10.2007 17:24 pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Je to jednoduche.

    1. Stahnout zdrojaky glibc v2.3

    2. Prelozit (! viz dokumentace) a nainstalovat s prefixem /opt/glibc23 (configure --volby --prefix=/opt/glibc23) - ten prefix celou instalaci provede do toho adresare, takze nerozbije system

    3. Aplikaci spoustet s promennou prostredi LD_LIBRARY_PATH=/opt/glibc23 - cimz se pouzijou prve knihovny odtud a pak ze systemu

    4. "Odinstalace" se da provest pomoci rm -rf /opt/glibc23

    Na ten preklad bude asi potreba nejake devel balicky, ale vesmes zakladni.
    30.10.2007 14:03 majklvee | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Diky 2 pht. Vyreseno ;)
    29.10.2007 17:57 perdy | skóre: 5 | blog: stdout
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Mohol by pomoct chroot. Glibc odporucam skompilovat, v chroote rozbehavat nejaky balickovy system mi pride zbytocne.
    ln -s vim emacs
    29.10.2007 18:22 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???
    Akoze to nejde? Vsak by tam mala byt kompatibilita.
    stativ avatar 29.10.2007 18:33 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Downgrade GlibC 2.6 > 2.3???

    Normálně si stáhněte RPM balíček, ten převeďte na normální archiv (myslím, že je na to nástroj rmp2cpio). Z toho archivu vytáhněte knihovnu kterou potřebujete a tu můžete šoupnout v podstatě kam se Vám zachce. Pak program spouštějte s nastavenou proměnnou LD_PRELOAD nastavenou na dotyčnou knihovnu.

    Může to vypadat napřiklad takto (pokud máte knihovnu v pracovním adresáři):

    LD_PRELOAD="./libstdc++-3-libc6.2-2-2.10.0.so" program
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.