Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Řešení dotazu:
Když on se moc ptat nebude.A udělá co? Pokud tě odpojí, tak si na něj dojdi a seřvi ho, jestliže je ve smlouvě jeden počítač, tak virtualizací to neporušuješ. Druhá věc, kterou bys měl udělat, je podívat se po jiném - slušném - providerovi.
iptables -t mangle -A PREROUTING -i eth0 -j TTL --ttl-set 64
dik, skusim to, jen se výsledek asi dozvim trošku za dýl, jestli vůbec.Výsledek Ti můžu říct eště před tim, než ten kolotoč vůbec začne: jenom TTL Ti rozhodně nepomůže..
PS mr.MikyMaus: že se ještě ptáš..:)Já jen tak pro jistotu :) -m.
Samotné www by šlo vyřešit proxy cache (např. Squid), jako bonus tím získáte rychlejší stažení stránky, pokud již je v cache. Ostatní protokoly nad tcp (a snad i udp) by šlo vyřešit pomocí Socket4 nebo Socket5 proxy. Umístíte proxy mezi internetovou přípojku a vaši síť, všechna spojení pak budou pocházet z vaší proxy.To by teoreticky i šlo, ovšem u totohle typu "agregace" dochází k nepříjemnostem na klientské straně. Nic hroznýho, ale mě by třeba nebavilo pořád nastavovat v každym programu použití proxy. Nemluvě o tom, že některé programy proxy třeba ani neumí (otázka kvality takového programu a nutnosti jeho využívání už je věc jiná)..
Pak taky ještě můžete změnit poskytovatele za nějakého rozumnějšího, který případně omezuje množství stažených dat, ale ne počet zařízení. Protože někdo může na jednom počítači stáhnout giga denně, a někde může na pěti počítačích běžet IM, a stáhne se pár set kilo.Nikdo jinej mu nedá připojení 100Mbps za 800,- za semestr, s veřejnou IP, neomezenym příchozim trafikem, streamovanou TV a kdoví co všechno ještě ;) -m.
Nic hroznýho, ale mě by třeba nebavilo pořád nastavovat v každym programu použití proxyNekde jsem na to videl nejakou knihovnu, ktera se pomoci LD_PRELOAD automaticky pripojila ke spustenemu programu, a transparentne presmerovala provoz na SOCKS server. Takze se program nastavovat nemusel. Ale pod widlema to asi nepujde. Jinak bych zkusil domluvit vyjimku s tim, ze si tam chci pripojit VOIP telefon pres VOIP router - to vypada jako rozumny pozadavek, a navic se to hodi k telefonovani za par haliru.
Člověk se pořád učí :) Tohle je pro mě docela zajímavá informace, asi si o tom něco pohledam - dík za tip ;)Nic hroznýho, ale mě by třeba nebavilo pořád nastavovat v každym programu použití proxyNekde jsem na to videl nejakou knihovnu, ktera se pomoci LD_PRELOAD automaticky pripojila ke spustenemu programu, a transparentne presmerovala provoz na SOCKS server. Takze se program nastavovat nemusel. Ale pod widlema to asi nepujde.
Jinak bych zkusil domluvit vyjimku s tim, ze si tam chci pripojit VOIP telefon pres VOIP router - to vypada jako rozumny pozadavek, a navic se to hodi k telefonovani za par haliru.To je sice hezký a u některých amatérských ISP by to možná i prošlo, ale rozumný detekční systém by hodně brzo přišel na to, že tam neni VOIP router a VOIP telefon, ale několik normálních počítačů za normálním routerem/NATem. -m.
Tiskni
Sdílej: