Oficiálně byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.0. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny překonala 75 000 dolarů (1 770 157 korun).
Byla vydána nová verze 8.11.0 řádkového nástroje a knihovny pro přenos dat po různých protokolech curl. S oficiální podporou WebSocket. Opravena byla bezpečnostní chyba CVE-2024-9681.
Baví vás elektronika, informační technologie, bastlení nebo obecně technika? Pak i tento měsíc je tady pro Vás Virtuální Bastlírna - online setkání hospodského typu všech nadšenců do techniky, organizované projektem MacGyver strahovského studentského klubu SiliconHill.
Pokud by se diskuze náhodou zadrhla, mají Strahováci nachystaná i výplňová témata. Například co se stalo za katastrofy poslední měsíc? Voyager 1 musel kvůli poruše … více »Bylo publikováno RFC 9669 - BPF Instruction Set Architecture (ISA) specifikující instrukční sadu jaderného subsystému eBPF (Wikipedie).
Ondsel, tj. vylepšený FreeCAD, po dvou letech skončil. Cílem Ondselu bylo vylepšit UX/UI FreeCADu a nabízet jej komerčně. Od začátku věděli, že konkurovat komerčním CADům bude těžké. Bylo to ale těžší, než si mysleli. Proprietární CADy se vyučují na školách a jsou hluboce zakořeněny v průmyslu. Většina vylepšení od Ondselu se dostane do FreeCADu.
Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Aplikace LocalSend, tj. multiplatformní open source alternativa k AirDropu, tj. bezpečné sdílení souborů a zpráv s okolními zařízeními přes lokální síť, bez potřeby připojení k internetu, byla vydána ve verzi 1.16, aktuálně 1.16.1. Instalovat lze také z Flathubu a Snapcraftu.
Nejnovější publikace v knižní edici správce české národní domény nese název ESP32 prakticky a jejím autorem je Martin Malý. Kniha je průvodcem ve světě výkonných a velmi bohatě vybavených mikrokontrolérů společnosti Espressif. V knize se naučíte, jak využít tento čip pro různé projekty, od základního nastavení a programování ESP32 v Arduino IDE, přes připojení k Wi-Fi a Bluetooth, až po pokročilé techniky, jako je realtime operační systém FreeRTOS, příjem signálu z družic nebo programování v ESP-IDF.
Byl představen nový oficiální 7palcový Raspberry Pi Touch Display 2. Rozlišení 720 × 1280 pixelů. Cena 60 dolarů.
Řešení dotazu:
Když on se moc ptat nebude.A udělá co? Pokud tě odpojí, tak si na něj dojdi a seřvi ho, jestliže je ve smlouvě jeden počítač, tak virtualizací to neporušuješ. Druhá věc, kterou bys měl udělat, je podívat se po jiném - slušném - providerovi.
iptables -t mangle -A PREROUTING -i eth0 -j TTL --ttl-set 64
dik, skusim to, jen se výsledek asi dozvim trošku za dýl, jestli vůbec.Výsledek Ti můžu říct eště před tim, než ten kolotoč vůbec začne: jenom TTL Ti rozhodně nepomůže..
PS mr.MikyMaus: že se ještě ptáš..:)Já jen tak pro jistotu :) -m.
Samotné www by šlo vyřešit proxy cache (např. Squid), jako bonus tím získáte rychlejší stažení stránky, pokud již je v cache. Ostatní protokoly nad tcp (a snad i udp) by šlo vyřešit pomocí Socket4 nebo Socket5 proxy. Umístíte proxy mezi internetovou přípojku a vaši síť, všechna spojení pak budou pocházet z vaší proxy.To by teoreticky i šlo, ovšem u totohle typu "agregace" dochází k nepříjemnostem na klientské straně. Nic hroznýho, ale mě by třeba nebavilo pořád nastavovat v každym programu použití proxy. Nemluvě o tom, že některé programy proxy třeba ani neumí (otázka kvality takového programu a nutnosti jeho využívání už je věc jiná)..
Pak taky ještě můžete změnit poskytovatele za nějakého rozumnějšího, který případně omezuje množství stažených dat, ale ne počet zařízení. Protože někdo může na jednom počítači stáhnout giga denně, a někde může na pěti počítačích běžet IM, a stáhne se pár set kilo.Nikdo jinej mu nedá připojení 100Mbps za 800,- za semestr, s veřejnou IP, neomezenym příchozim trafikem, streamovanou TV a kdoví co všechno ještě ;) -m.
Nic hroznýho, ale mě by třeba nebavilo pořád nastavovat v každym programu použití proxyNekde jsem na to videl nejakou knihovnu, ktera se pomoci LD_PRELOAD automaticky pripojila ke spustenemu programu, a transparentne presmerovala provoz na SOCKS server. Takze se program nastavovat nemusel. Ale pod widlema to asi nepujde. Jinak bych zkusil domluvit vyjimku s tim, ze si tam chci pripojit VOIP telefon pres VOIP router - to vypada jako rozumny pozadavek, a navic se to hodi k telefonovani za par haliru.
Člověk se pořád učí :) Tohle je pro mě docela zajímavá informace, asi si o tom něco pohledam - dík za tip ;)Nic hroznýho, ale mě by třeba nebavilo pořád nastavovat v každym programu použití proxyNekde jsem na to videl nejakou knihovnu, ktera se pomoci LD_PRELOAD automaticky pripojila ke spustenemu programu, a transparentne presmerovala provoz na SOCKS server. Takze se program nastavovat nemusel. Ale pod widlema to asi nepujde.
Jinak bych zkusil domluvit vyjimku s tim, ze si tam chci pripojit VOIP telefon pres VOIP router - to vypada jako rozumny pozadavek, a navic se to hodi k telefonovani za par haliru.To je sice hezký a u některých amatérských ISP by to možná i prošlo, ale rozumný detekční systém by hodně brzo přišel na to, že tam neni VOIP router a VOIP telefon, ale několik normálních počítačů za normálním routerem/NATem. -m.
Tiskni Sdílej: