Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
\usepackage{czech}v hlavicce dokumentu a ke kompilaci pak prikaz cslatex?
cont-cz pdfetex cont-usr.tex *cont-cz.ini csplain tex - csplain.ini cslatex tex - cslatex.ini pdfcsplain pdftex - csplain.ini pdfcslatex pdftex - cslatex.inia pak uz jen spustit texconfig init. Timhle rozchodite vyuziti cestiny a cslatexu. Do kazdeho dokumentu na zacatek pridejte \usepackage{czech} a prekladejte pomoci cslatex vas_soubor.tex a melo by to byt bez chybky...
\documentclass[dvipdfm,a4paper,12pt]{article} \usepackage{ucs} \usepackage[utf8]{inputenc} \usepackage[czech,english]{babel}Je to pro RH8 a UTF8, takze pro Tebe bude nejlepsi toto:
\documentclass[dvipdfm,a4paper,12pt]{article} \usepackage[latin2]{inputenc} \usepackage[czech,english]{babel}Zdravi Pavel
Package inputenc error: Keyboard character used is undefined (inputenc) in inputencoding 'latin2'.
), tak jsem do .tex
dokumentu napsal(nahradil utf8 za Latin2) kódování utf8 a "Příliš žluťoučký kůň" už běhá se všemi svými čárkami a háčky.
imap <S-F4>L <Plug>Tex_LeftRight imap <S-F4>I <Plug>Tex_InsertItemMakra ted muzes volat pomoci Shift+F4 a prislusne klavesy (I nebo L). Viz http://usenet.jyxo.cz/cz.comp.linux/0411/dlouhe-e-ve-vimu-pro-latex.html
Tiskni
Sdílej: