Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
V tom emu bohuzel IP nastavovat nelze, takze hledam nejake jine reseni - tzn neco co rekne: tato aplikace bude bezet pod IP B a bude ignorovat pokud se nekdo pokusi pripojit z A...Pokud to ten server (aplikace) nastavit neumí a automaticky poslouchá na všech dostupných ip adresách, pak asi jedině zakázat komunikaci na příslušném portu a ip adrese na firewallu. PS: Pokud se ptáte na něco jiného, než je ta odcitovaná věta, pak se omlouvám, ale ten předchozí odstavec jsem nepochopil.
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -d 192.168.1.2 --dport 1001 -j DNAT --to-destination 192.168.1.1:1002Pokud nezáleží na tom, kdo se kam připojí, a chcete to mít dělené přibližně na půl, můžete ještě zřídit DNS, který bude náhodně vracet jednu z těch dvou adres – klient si pak může zadat jenom to DNS jméno.
muze se stat ze pri zadani tohoto prikazu neco znefunkcnim? - ja jen ze pc ovladam pres vzdalenou spravu tak abych se na nej jeste napojil az to zadam :DPokud nezadáte jako číslo portu za
--dport
nějaký port důležitý pro ten vzdálený přístup, nemělo by se nic stát.
Takto jsem to pochopil spravne? - misto 192.168.1.2 mam dat IP B (program 2 co bezi na NEDEFAULTNIM portu) 1001 = cislo default portu na kterem bezi prvni program (toto vlastne posila klient) a misto 192.168.1.1:1002 dat mou IP:cislo druheho portu (server to prevezme a pokud uvidi ze to slo z IP B tak to presmeruje na druhy port na IP A)1001 jsem použil jako defaultní port (nemusí se v klientovi zadávat), 1002 je ten druhý port, na kterém poběží druhá instance programu. 192.168.1.2 jsem použil jako druhou IP adresu (kterou bude zadávat klient), 192.168.1.1:11002 je IP adresa a port, kde běží ve skutečnosti druhá instance programu. Asi je to to samé, co jste napsal, ale já se v těch IP A a IP B trochu ztrácím…
iptables -t nat -L
?
Tiskni
Sdílej: