Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.4 specifikace Vulkan (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího multiplatformní výpočetní a grafické API pro přístup k GPU. Vývojáři open source 3D knihovny Mesa už pracují na podpoře (Nvidia NVK, Radeon RADV, Apple Honeykrisp, …).
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2412.
Zajímáte se o techniku, ale nemáte ve svém okolí s kým si o ní pokecat? Pak doražte 3. 12. na strahováckou Virtuální Bastlírnu, kde si můžete neformálně online popovídat s ostatními makery, hackery, hardwaráři, softwaráři, ale třeba i vědci a vysokoškolskými učiteli. Samozřejmě pro případy, kdyby řeč stála, mají bastlíři nachystaná i aktuální témata k nastartování diskuze. Jaká to jsou pro prosinec?
… více »Intel mění vedení. Pat Gelsinger skončil jako CEO.
V souvislosti s nárůstem falešných webových stránek, které se vydávají za oficiální webové stránky Portálu občana, Portálu identity občana nebo Portálu veřejné správy, se Digitální a informační agentura (DIA) rozhodla urychlit přechod Národní identitní autority na jednotnou státní doménu gov.cz a identitaobcana.cz tak přešla na identita.gov.cz [tisková zpráva].
Byla vydána verze 0.5.18 open source správce počítačových her na Linuxu Lutris (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2024. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2024. Pro programátory v TypeScriptu Advent of TypeScript. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2024…
Organizace Software Freedom Conservancy (SFC) společně se svým členským projektem OpenWrt oznámila oficiální spuštění prodeje Wi-Fi routeru OpenWrt One vyrobeného ve spolupráci s Banana Pi. Cena je 89 dolarů nebo 68,42 dolarů jenom deska. Z každého prodeje jde 10 dolarů do fondu OpenWrt v Software Freedom Conservancy. Projekt OpenWrt představil plán na výrobu vlastního routeru letos v lednu při příležitosti 20. výročí projektu.
Svobodný multiplatformní herní engine Bevy napsaný v Rustu byl vydán ve verzi 0.15. Díky 294 přispěvatelům.
Mám takový problém s ivmanem: Když při bootu mám zapojený flash disk a ivman se načte jako démon, tak jej přimountuje, nikoli však pod skupinu storage, tak jak by měl, ale pod skupinu root - což mi znemožní se k němu dostat od uživatele. Když za chodu systému připojím flash disk tak ho ale v pohodě přimountuje pod skupinu storage. Já potřebuji aby se to za všech okolností mountovalo pod skupinu storage.
Dále mě neméně dělá problém to, že se výměnná zařízení mountují do /media, ale mě by víc vyhovovalo /mnt. Lze to nějak změnit?
Možná mi budete navrhovat ať si do /etc/fstab zadám tucet řádků rezervovaných pro flash disky (tím bych vyřešil oba problémy = odzkoušeno), ale je tu jeden háček -- do fstabu můžu jen pevně zadat zařízení a některé flash disky mají data např. na /dev/sdb1 a některé jen na /dev/sdb. Děkuji Vám předem za každou užitečnou radu.
Vlastně pokud dám jen /etc/rc.d/ivman restart tak mi to nemountuje pod root (včera jsem to dělal přes sudo, protože jsem nebyl ve skupině deamons, ale už jsem se tam přeřadil), ale pod aktuálního uživatele a skupinu users. Furt to ale nemountuje pod storage.
Navíc to zase hází nějaké jiné názvy, předtím se to mountovalo např. pod /media/hdc a teď se to mountuje na /media/usbdisk (když démona spustím z usera).
Pro zrušení připojování disku při startu systému je možné udělat toto:
smazat daemona ivman z /etc/init.d
a do .bashrc v domovském adresáři vložit řádku:
ivman --nofork > /dev/null 2>&1 &
ivman se nespustí se startem systému, ale až s uživatelem.
Nevím jestli to nějak pomůže.
Tiskni Sdílej: