Byla vydána beta verze Linux Mintu 21.3 s kódovým jménem Virginia. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze Cinnamon 6.0 s experimentální podporu Waylandu. Linux Mint 21.3 bude podporován až do roku 2027.
Pavel Bašta se v příspěvku Internetové kšefty podíval na podvody při nákupech a prodejích zboží přes různé bazarové služby. Podělil se o rozhovor, který vedl s jedním podvodníkem. V závěru upozorňuje na databází podvodníků Podvod na bazaru.
Michal Strehovský na svých stránkách píše jak v C# vytvořit "bootovací hru" pro Raspberry Pi, tj. hru, která nepotřebuje operační systém (bare-metal). Zdrojové kódy jsou na GitHubu.
Greg Kroah-Hartman vydal Linux 6.6.6 (LKML) aneb Linux s číslem šelmy. Řeší regresi ve Wi-Fi.
Debian 12.3 byl kvůli chybě v jádře 6.1.64-1 nakonec přeskočen. Vydán byl rovnou Debian 12.4.
Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
netstat -na | grep -i listen | grep -w 21
netstat
-u vedia priamo zobrazit proces; ak nie, treba skusit telnet
/netcat
na port 21, pocuvajuci server sa niekedy identifikuje 'banerom'; alebo pouzit lsof
. Alebo mozno bude stacit prejst si zoznam procesov spustenych pod root-om:
ps aux | grep root
Máš v konfiguraci ProFTPD nastaveno
ServerType = inetd?
Ale to je právě ta chyba! Zvláště pokud je v konfiguraci inetd.conf pro ftp uvedeno nowait. Inetd zůstane naslouhach na portu a ProFTPD se pokouší o to samé. To je taky ta chyba v logu, co jsi psal.
Pokud máš volbu stanalone, tak musíš ProFTPD spustit jako démona. Pokud ho chceš spouštět přes Inetd, tak změn ServerType na inetd.
To by mohlo fungovat, pokud bys v inetd.conf měl místo nowait nastaveno wait. Potom inetd démon port uvolní, dokud spuštěný ProFTPD neskoční a teprve potom zase začne naslouchat. Ale to mi přijde jako takový kočkopes. Nehledě na to, že vlastně asi ani neskončí, když se spustí jako démon.
BTW ten příspěvek, že to tam máš nechat, psal někdo jiný
Tiskni
Sdílej: