Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Víš, je trochu rozdíl, jestli ti virtuální stroj používá nějakou generickou síťovou kartu, která jede desítkou a nebo (když máš ty správné vmware tools) to mastí giga. A to samé se týká dalších věcí.
To by možná rozdíl byl, ale takhle to není. I bez VMware Tools funguje emulovaná síťová karta buď jako stovková (je-li to AMD PCNET32) nebo gigabitová (je-li to Intel Pro/1000). Kdyby to bylo tak, jak tvrdíte, trvala by síťová instalace neuvěřitelně dlouho, protože VMware Tools lze nainstalovat až po ní. Mám čím dál silnější pocit, že VMware se podařilo rozšířit mýtus o nezbytnosti VMware Tools, kterému spousta uživatelů uvěřila, aniž by si ho zkusila ověřit.
Kupř. pokud nemáš nainstalované vmware tools tak nemůžeš monitorovat stav virtuálního stroje přes www rozhraní.
Tak to celkem klidně oželím. Bavím se o tom proklamovaném rozdílu ve výkonu, protože jsem zatím v praxi žádný nepozoroval.
Ještě bych měl možná vysvětlit, proč je pro mne tak důležité, jestli jsou VMware Tools potřeba nebo ne. Jde o to, že stejně jako VMware samotný, i Tools se velmi těžko instalují neinteraktivně. A v okamžiku, kdy jednou až dvakrát týdně instalujete guest systém na 12 virtuálních strojů, začne to být dost podstatná nevýhoda.
U playeru jdou vmware tools nainstalovat také.
Postup jak na to:tar ztvf VMware-workstation-VERZE.tar.gz | grep linux.iso
tar zxvf VMware-workstation-VERZE.tar.gz vmware-distrib/lib/isoimages/linux.iso
(cesta k image disku, nespíš to bude tohle)
ide1:1.present = "TRUE" ide1:1.deviceType = "cdrom-image" ide1:1.filename = "linux.iso"
Potom tedy nechapu proc se neinstaluji automaticky pri instalaci wmplayeru?
A jak byste to chtěl udělat? VMware Tools se instalují do guest systému, ne na hosta.
Tiskni Sdílej: