Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.13 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.14. Proč až v pondělí? V neděli prostě zapomněl :-). Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze v areálu ČVUT v Dejvicích na FIT.
wget
, ale hlavně HTTP. I když zrovna u FTP by to v principu fungovat mohlo. Tedy většinou.
Ale když jsem ten program v Menu našel,klepnul na něj, nic se neotevřelo.Keď ho spustíš, dostaneš ikonku v systray (za predpokladu, že máš KDE). Kliknutím na ňu dostaneš okno.
na stahovaání celých ftp repozitářuMohol by si prezradiť, čo že to chceš sťahovať?
wget nepodporuje wildchars.man wget:
--no-glob Turn off FTP globbing. Globbing refers to the use of shell-like special char- acters (wildcards), like *, ?, [ and ] to retrieve more than one file from the same directory at once, like: wget ftp://gnjilux.srk.fer.hr/*.msg By default, globbing will be turned on if the URL contains a globbing charac- ter.
Dozvěděl jsem se,že unás nikdo neposkytuje internet,který by fungoval v Linuxu.
Tak horké to asi zase nebude. Spíš člověku jen neřeknou, jak to v Linuxu nastavit, protože to sami nevědí a nikdy je to nezajímalo. Ale že by to vůbec nefungovalo...
WGET_PARAM='-c'
DIR='~/packages' # Directory where packages should be downloaded
install -d $DIR/rpms/{i586,i686,noarch,x86_64}
cd $DIR/rpms/i586 && wget $WGET_PARAM ftp://mirror.karneval.cz/pub/linux/opensuse/distribution/10.3/repo/oss/suse/i586/*
cd $DIR/rpms/i686 && wget $WGET_PARAM ftp://mirror.karneval.cz/pub/linux/opensuse/distribution/10.3/repo/oss/suse/i686/*
cd $DIR/rpms/noarch && wget $WGET_PARAM ftp://mirror.karneval.cz/pub/linux/opensuse/distribution/10.3/repo/oss/suse/noarch/*
cd $DIR/rpms/x86_64 && wget $WGET_PARAM ftp://mirror.karneval.cz/pub/linux/opensuse/distribution/10.3/repo/oss/suse/x86_64/*
Myslím, že s úpravama adres ftp to musí fungovat všude.
DIR='~/packages' # Directory where packages should be downloadedTohle nemůže fungovat (a nefunguje):
install -d $DIR/rpms/{i586,i686,noarch,x86_64}
dave@amd64 ~ $ DIR='~/tmp' dave@amd64 ~ $ cd $DIR bash: cd: ~/tmp: není souborem ani adresářem dave@amd64 ~ $ cd ~/tmp dave@amd64 ~/tmp $Hint: je to jako zkoušet tohle:
cd \~/tmp
wget -r -l inf -k -p -N -np url
Toto navic preskoci stahovani jiz stazenych souboru, stahne i soubory pouzite na strance (obrazky, zvuky, styly) a konvertuje odkazy ve stazenych HTML souborech pro lokalni prohlizeni.
Pro stazeni pouze jedne stranky prip. souboru (s reprodukci puvodniho adresaroveho stromu) pak je mozne pouzit:
wget -x -k -p -N -np url
Prvni prikaz je mozne pojmenovat napriklad wget-web
, druhy wget-page
. Zadny z prikazu vsak nedokaze stahnout soubory odkazovane ze stylu, protoze wget neumi parsovat CSS.
-c
.
(*) Toto plati az na necaste pripady kdy server neposila datum posledni modifikace souboru. Tehdy wget (a vlastne zadny jiny stahovac) nemuze zjistit zda soubor na disku je aktualni, tj. odpovida tomu na webu. V tomto pripade wget zacne stahovat celou slozku od zacatku.
Tiskni
Sdílej: