Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
/dev/input/event4
, nebo-li /dev/input/by-id/usb-KYE_NAVIGATOR_535-event-kbd
(který opravdu reaguje jen na události související s těma extra tlačítkama, ne na jiný - zbytek myši je /dev/input/event3
). Nevím co s tím, napadlo mě přidat to jako extra zařízení. Pro myš teď používám ovladač "mouse" (evdev totiž blbne ve hrách), pro klávesnici "kbd" a pro ten event4 zkouším "evdev", ale nějak to nejde (vlastně ani nevím jak by mohlo, nemá to nic přiřazený a xev pořád nic nevypisuje). Co s tím? Díky.
Relevantní část xorg.conf:
Section "InputDevice" Identifier "Keyboard1" Driver "kbd" Option "AutoRepeat" "250 30" Option "XkbModel" "eurocase_eck_201" Option "XkbLayout" "cz" EndSection Section "InputDevice" Identifier "MouseButtons" # extra buttons Driver "evdev" Option "Device" "/dev/input/by-id/usb-KYE_NAVIGATOR_535-event-kbd" EndSection Section "InputDevice" Identifier "Mouse1" Driver "mouse" # Driver "evdev" Option "CorePointer" Option "SendCoreEvents" "true" Option "Buttons" "7" Option "Device" "/dev/input/mice" # Option "Device" "/dev/input/by-id/usb-KYE_NAVIGATOR_535-event-mouse" EndSection
podarilo se jiz rozchozeni v X?No, mně ne
Nějaký pokrok s bočními tlačítky?
Pořídil jsem si Genius Ergo 525V a jsem na tom zhruba stejně jako ty. Za pomocí evdev
funguje i naklápění kolečka, ale boční tři tlačítka jsou mrtvá, dokonce jsem neobjevil ani extra zařízení...
Jak jsi testoval, co posílá zařízení /dev/input/by-id/usb-KYE_NAVIGATOR_535-event-kbd
?
V mém případě ani xev
ani showkey -s
nebo showkey -k
vůbec neragují...
Jak jsi testoval, co posílá zařízení /dev/input/by-id/usb-KYE_NAVIGATOR_535-event-kbd
?
Šel jsem na TTY, spustil
cat /dev/input/by-id/usb-KYE_NAVIGATOR_535-event-kbda mačkal ty tlačítka.
Tlacitka neposilaji eventy, protoze podle me driver evdev nevi, jak ma zpracovat data, ktera chodi primo z mysky...
Mel jsem v umyslu se hecnout a napsat svuj prvni ovladac do jadra, ale dopadl jsem stejne jako evdev - nejsem schopny od sebe rozlisit bocni tlacitka (ten zbytek ano). Prijde mi, ze se snad pri kazdem stisku posila nejaka casova znacka a zbytek se doplni nulama, protoze pokazde mi prijdou jina data a ani jeden bajt neni stejny.
Zkousel jsem i vychvalovany tool btnx, ale taky bez vysledku.
Tak jsem se hecnul a mám funkční řešení pro všechna tlačítka, ale k dotažení potřebuji vaši pomoc, viz. můj blog...
Dnes som si zakupil tuto paradu :) a zistil som ze 4bocne tlacitka davaju znaky "a" az "d" - ako z klavesnice. Nejaky napad ako to namapovat? Uzivam (K)ubuntu 8.10
Nejlepsi je pomoct pridat podporu primo do jadra, kdyz se tlacitka nechovaji standardne... viz. diskuze
Tiskni
Sdílej: