Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Desktopové prostředí Enlightenment bylo vydáno ve verzi 0.27.0, provázejí ho knihovny EFL 1.28. Jde o převážně opravné vydání opět po roce.
Lazygit byl vydán ve verzi 0.45.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) nadstavbu nad gitem.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Byla vydána nová verze 2.48.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 93 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Byl vydán Debian 12.9, tj. devátá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Před dvanácti lety, ve svých šestadvaceti letech, navždy odešel Aaron Swartz, výjimečný americký hacker (programátor), spisovatel, archivář, politický organizátor a internetový aktivista. Aaron Swartz založil Demand Progress, spolupracoval na projektech Open Library, Internet Archive a Reddit. Ve svých čtrnácti se podílel na specifikaci RSS 1.0. Vytvořil webový framework web.py, pracoval na tor2web a rozšíření HTTPS Everywhere
… více »Nebo se podívej jakto máš nastavené ve Windows a nastav si to stejně i v linuxu. A je to.Uff.. přiznám se, že nemám nejmenší ponětí kde a jak se to v těch Windows nastavuje.. .
http://www.root.cz/diskuse/700/ http://www.elektroworld.info/modules.php?name=News&file=article&sid=7&mode=&order=&thold=Takže jakmile se dostanu k té TV, tak vše vyzkouším a podám zprávu.Děkuji!
xorg.conf
, ale tam jsem zatím také neuspěl.Option "TVStandard" "PAL-G"hodně zdaru Jarda
Vtip je v tom, že každý ovladač má svoje vlastní Options.
Driver "intel" má "TV_FORMAT", který může nabývat hodnot: NTSC-M, NTSC-443, NTSC-J, PAL-M, PAL-N, PAL.
Driver "radeon" má "TVStanard": ntsc, ntsc-j, pal, pal-m, pal-60, scart-pal.
Rozlišovat mezi PAL-B,D,G,H by u S-videa ani nemělo smysl, protože signál není modulován na vysokofrekvenční nosnou a nepřenáší se zvuk.
U nvidie jsou musel nastavit správný režim PALu (myslím PAL-G), jinak v obrazu přes S-Video běhaly světlé pruhy. Důvody nevím, ale pomohlo to.
Driver "nvidia" hodnotu "PAL-G" zná: us.download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/177.82/README/chapter-16.html. Jestli se výstup bude nějak lišit třeba pro PAL-G a PAL-B je otázka.
Na CRT TV Sony 100Hz byl s ovladačem nvidia rozdíl veliký - na jednu hodnotu přes obraz běhaly rušivé světlé čáry, jako kdyby měl signál mírně posunutou vertikální/horizontální frekvenci a TV snažila nějak přizpůsobit. Již jsem se chystal vyměnit kartu, ale nastavení jiného PALu to vyřešilo.
Tiskni Sdílej: