Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
doufam ze za tento dotaz nedostanu BAN =-O
bohuzel jeste porad jsem klientem KB, ale v brzke dobe urcite jdu jinam, nicmene muj dotaz se tyka jejich uzasneho internetoveho bankovnictvi ... neni tomu tak davno (asi mesic), co mi mojebanka v konqueroru fungovala. ted (asi v pondeli) jsem se potreboval zase podivat na stav uctu a ejhle, nefunguje :(
vypada to asi nasledovne ... otevru stranku, kde na me bafne prihlasovaci applet s hlaskou ze si mam pockat, ze se applet nacita, ale konqueror sezere 100% cpu a vytuhne.
a dotaz? pouziva jeste vubec nekdo mojibanku? a funguje vam?
mam Kubuntu 8.04 (KDE 3.5.9) 64bit, Sun Java 1.6 JRE+JDK
zkousel jsem 64bit i 32bit verzi javy ale aspon neco dela pouze 64bit verze.
potrebuju proste zjistit zda je chyba u me nebo jestli si s tim zase technici v KB nejak pohrali ke spokojenosti nasi komunity
diky!
nejak nevidim duvod, proc by nemela :)To asi nikdo tady. Ale pokud jsi chtěl přispět něčím aspoň maličko konstruktivním, tak bys mohl uvést, kdys to naposledy zkoušel, na jakém systému a s jakými verzemi těch prohlížečů.
To asi nikdo tady. Ale pokud jsi chtěl přispět něčím aspoň maličko konstruktivním, tak bys mohl uvést, kdys to naposledy zkoušel, na jakém systému a s jakými verzemi těch prohlížečů.Nepsal bych, kdybych to nevyzkousel ;)
jo KB jedeA chtěli bychom moc, kdyby ses měl podělit o prohlížeč, verzi a platformu? Snad by aspoň podařilo vysledovat, kterých programů/systémů se to týká. Z "KB jede" se nedozvíme vůbec nic.
Z toho bych vytusil, ze v KB nemaj ani jeden Linuxovej stroj, na kterym by si overili funkcnost vlastnich stranek...takze zprovozneni jejich bankovnictvi pod Linuxem je dilem ciste "nahody"? hezke(cti velmi smutne).
Tiskni
Sdílej: